İran O Denizcilerin görüntülerini yayınladı

İran ABD'li denizcilerin yeni görüntülerini yayınladı. Görüntülerde en dikkat çeken ise Denizcilerden birinin ağlıyor olmasıydı. İşte detaylar.

İran O Denizcilerin görüntülerini yayınladı

İran ABD'li denizcilerin yeni görüntülerini yayınladı. Görüntülerde en dikkat çeken ise Denizcilerden birinin ağlıyor olmasıydı. İşte detaylar.

 

 İran, geçen ay Basra Körfezi'nde karasularını ihlal ettiği gerekçesiyle gözaltına alıp daha sonra serbest bıraktığı 10 Amerikan denizciye ait yeni görüntüler yayınladı. Devlet televizyonunda yayınlanan görüntülerde, denizcilerden biri ağlarken görünüyor. Görüntülerde, ABD askerlerinden biri yanlışlıkla İran karasularına girdiklerini söyleyerek özür diliyor. ABD'li kadın asker ise İranlıların kendilerine iyi davrandığını ifade ediyor.
İran Devrim Muhafızları Deniz Kuvvetleri, 12 Ocak'ta Basra Körfezi'ndeki Farsi Adası yakınlarında İran karasularına girdiği gerekçesiyle 2 ABD botuna el koyup içindeki biri kadın 10 denizciyi gözaltına almıştı. İhlalin teknik hata sonucu yaşandığını ve Washington yönetiminin kendilerinden özür dilendiğini belirten Tahran, denizcileri uluslararası sularda serbest bırakmıştı.


Görüntülerin, Ayetullah Humeyni önderliğinde kurulan İslam Devrimi'nin 37. yıl dönümüne bir gün kala yayınlanması dikkat çekti. Devrimin yıl dönümü nedeniyle yarın ülke genelinde törenler düzenlenecek.
İran Devrim Muhafızları, Amerikan denizcileri alıkoyduğunda da askerlerinin görüntülerini yayınlamıştı. ABD Dışişleri Bakanı Kerry ise  görüntülerinin yayınlanmasından dolayı ‘çok kızgın’ olduğunu ifade etmişti. (DHA)

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE