Irak'ta Tam 43 Yıl Sonra Güzellik Yarışması Yapıldı

43 yıl aradan sonra Irak'ta ilk defa güzellik yarışması yapıldı. Kerkük'ten katılan Şeyma Kasım yarışmada birinci seçildi.

Irak'ta Tam 43 Yıl Sonra Güzellik Yarışması Yapıldı

43 yıl aradan sonra Irak'ta ilk defa güzellik yarışması yapıldı. Kerkük'ten katılan Şeyma Kasım yarışmada birinci seçildi.

 
RADİKAL - Kültür, Sanat ve Medya Grubu el-Mada tarafından "Irak'ın güzelini seçiyoruz" adıyla başkent Bağdat'taki İştar Sheraton Oteli'nde güzellik yarışması düzenledi. Yarışmaya katılan 10 aday arasında bulunan Kerküklü Şeyma Kasım, jüri üyeleri tarafından 2015 yılı Irak güzeli seçildi.

Yarışmanın organizatörü Humam Ubeydi, yaptığı açıklamada, "Irak'ta 1972'den beri böyle yarışma düzenlenmedi. 150 başvurudan 110 kişiyi mülakata çağırdık ve yapılan elemeler sonucu 10 kişi yarışmaya katılabildi. Bunlar içerisinde Irak güzeli seçilen Şeyma Kasım, dünya güzellik yarışmasında ülkemizi temsil edecek" dedi.

Ubeydi, "Bu yarışmayla dünyaya Bağdat'ta sadece terör ve savaş değil yaşam ile sanatın olduğu ve buna eğilim gösteren potansiyel gençlerin de bulunduğu mesajını vermek istedik" diye konuştu. 

Yarışmada ikinci seçilen Suzan Emir
Güzellik yarışmasına Bağdat'ta bulunan yabancı misyon temsilcileri, Iraklı bazı bakan, siyasetçi ve sanatçılar katıldı. (AA)

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 08:06

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE