İP TV ile Maç İzleyenler Tespit Edilebilir Mi?

İP TV gibi sahte bağlantılardan maç izleyenlere para cezası verilecek peki bu kişiler tespit edilebilir mi?

İP TV ile Maç İzleyenler Tespit Edilebilir Mi?

Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen konu başlığı ile bundan sonra kaçak şekilde maç izleyen ya da izlettirenlere para cezası hatta hapis cezasının dahi verilebileceği belirtilmişti. Bu haberlerden sonra pek çok kişi sık sık İP TV ile kaçak maç izleyenlerin tespit edilebilip edilemeyeceği hususunda aramalar yapmaya devam ediyor. Peki İP TV kullanan ya da normal ücretli olmasına rağmen bağlantılar aracılığı ile ücretsiz maç izleyenler tespit edilebilir mi?

İP'DEN BULABİLİRLER

İnternet sitesi üzerinden maç izlenildiğinde ya da her hangi bir siteye girildiğinde tüm İP'ler sunuculara kayıt ediliyor olabilir. Bu sebepten dolayı maç izleten kişiler tespit edildiğinde ilgili sunucular kontrol edildiğinde sitelere hangi zaman dilimlerinde ve hangi kişilerin girildiği rahat bir şekilde öğrenildiği için tespit edilmek çokta zor bir durum değildir.

Yine piyasada pek çok site üzerinden İP TV üzerinden yayın satılmakta ve bunların ödemesi kredi kartı ya da banka havale eft yöntemi ile yapılmaktadır. Kişiler tespit edildiğinde banka hesabına kimlerin kredi kartından ödeme yapıldığı, kimlerin havale ya da eft ile ödeme alıp verdiği rahat bir şekilde anlaşıldığından dolayı İP TV kullananlar tespit edilebilmektedir.

YORUM EKLE