İnternet Kafeler Yakın Zamanda Açılacak! Müjde Geldi!

1 Haziran tarihinde açılacak olan işletmeler arasında internet cafeler sayılmamıştı. pek çok işletmeci ve oyun severler internet kafeler ne zaman açılacak sorusunu yönelttiler bu sorunun cevabında önemli bir gelişme yaşandı.

İnternet Kafeler Yakın Zamanda Açılacak! Müjde Geldi!

Dünya genelinde pandemi olarak ilan edilen Corona virüsünün Türkiye'de görüldüğü tarih 11 Mart 2020 olarak tarihlere geçti. Türkiyeye virüsün geliş tarihi alınan tedbirlerle biraz geciktirerek önemli bir avantaj elde etti. Dünya ülkelerinde pek çok Avrupa ülkesi virüsün artış hızları artarak devam ederken ülkemizde normalleşme süreci aşamaları 11 Mayıs tarihi itibariyle başladı. İlk olarak alışveriş merkezleri, berber ve güzellik salonlarının açılmasıyla normal yeni normal hayat olarak kontörlü sosyal hayat sistemine geçiş yapıldı.

1 HAZİRANDA AÇILACAK YERLER;

Geçtiğimiz hafta Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada göre; 1 Haziran 2020 tarihinde kamu kurumlarında idari izinli olan memurlar göreve başlayacaklar, restoranlar, kafeler, müzeler ve buna benzer halka açık yerler 1 Haziran tarihinde kontrollü olarak müşteri alabilecekler. Buna ilişkin Sağlık Bakanlığı tarafından kılavuzlar düzenlenerek yayınlandı. Ayrıca Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre de adliyelerde 1 Haziran tarihinde yeniden yoksa faaliyetler kaldığı yerden devam edecek. Bu bağlamda internet kafeler ne zaman açılacak sorusunun cevabı da elli oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada şunlara değindi.

YENİ GELİŞME!

Düğün salonları ve internet kafelerin açılması için son gelişmeler neler? Bakan Soylu açıkladı; "Düğün salonların açılması konusu bilim kurulunun gündeminde, bir takım şartların sağlanması ile düğün salonların açılması yönünde bir çalışma var. İnternet kafeler konusu arafta kaldı. Bugün konuşuldu. İnterne kafenin açılması konusu diğer işletmelere göre daha kolay olduğunu" ifade etti. Daha önce açıklanan takvime göre düğün salonları 1 Temmuz tarihinde açılacağı ifade edilmişti. Düğün salonlarından önce internet kafe işletmelerin açılması için çalışmalar tamamlandığında açıklanması bekleniyor.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2020, 02:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fehmi
Fehmi - 3 yıl Önce

Açılsın artık amk yeter LoL oynuycam

Ömür İnternet Kafe
Ömür İnternet Kafe - 3 yıl Önce

İnternet kafe esnafı olarak soruyorum, İnternet kafeler ne zaman açılcak, biriken borçlarımızı nasil ödeyeceğiz? Neden bu bizim mesleğe üvey evlet gözüyle bakıyorlar?

Mami
Mami - 3 yıl Önce

Kafe dedikleri internet kafe de dahi mı acaba

Ali
Ali - 3 yıl Önce

Öğrenciyim ve bilgisayarim yok bir sürü ödevim var ve kafelerin açılmasını bekliyorum ve ödevlerimin süresi doluyor yasağı yaptığınız zaman olmayan insanları da düşünün ve ben vize ödevlerimi de bilgisayar olmadığı için yapamadım sağolun...

İnternetciler batti amk
İnternetciler batti amk - 3 yıl Önce

Ulan kapatin diyonuz adam gibi aciklama yapan yok aciklama bilmem ne soruyonuzmu ne zorlukla acdiklarini internet kafecilere ben bankaya gittim birsey vermedi neymis basvurum cok mk onu sorun yapiyonuzda kapatirken millete sorun olacakmi diye sormuyonuz yazik bu insanlara kirasinimi oducek kredi borclarinimi yazik lan devletsiz bir ulke gibi garip cocuklar gibi kaldik elde avucta bisey kalmadi

Hakan unkur
Hakan unkur - 3 yıl Önce

Pubg oynayalim diyorum ama internet cafe sahiplerine Allah yardim etsin aylik 5 bin e yakin kira veriyorlar ama 4 cu ay oldu Allah devletimize milletimize yardim etsin

Mani
Mani - 3 yıl Önce

Ee ne zmn açıkcak yani

Mami
Mami - 3 yıl Önce

Ömür internet kafe abicim açık değil mi daha internet kafe