İnternet Kafeler Ne Zaman Açılacak? 1 Temmuzdan Önce Açılır mı?

Yeni normalleşme adımları kapsamında faaliyetlerine devam edecek işletmelerden bir tanesi de düğün salonları oldu. Pek çok işletmeci ve oyun severlerin beklediği açıklama geldi mi İnternet kafeler ne zaman açılacak?

İnternet Kafeler Ne Zaman Açılacak? 1 Temmuzdan Önce Açılır mı?

Internet kafeler ne zaman açılacak? Haziran Ayında Açılır mı İşte Detaylar!

Korona virüsün yayılmasını engellemek amacıyla Mart ayından itibaren faaliyetine ara verilen işletmeler yeni normalleşme kapsamında adım adım açılmaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığının açıkladığı kılavuzlar ve kurallar belirlenerek açılmaya devam ediyor. Özellikle düğün salonlarının ne zaman açılacağı düğün yapmak isteyen çiftler tarafından merak edilmekteydi. Buna göre 1 Temmuz tarihinden itibaren düğün salonları açılacak. 15 Haziran tarihinden itibaren nikâh salonları açılacak.

BAKAN SOYLU'DAN AÇIKLAMA;

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Gazeteci Hadi Özışık'ın sorularını yanıtladı. İnternet kafe işletme sahipleri burada internet kafelerin ne zaman açılacağına dair soruları sormuş ve gazeteci Hadi Özışık ise bu soruları bakan Soylu'ya yöneltmişti.  Yapılan açıklamada kafeleri ne zaman açıklanacağına dair önemli bir ipucu geldi. Açıklamada özetle; cafe restoran, düğün salonu ve benzeri işletmelerden daha az detayı bulunan internet kafelerin açılmasının arada kaldığını, bununla ilgili konu gündeme geldiğini ifade etmişti. Bakan Soylu açıklamalarından 1 Temmuz 2020 tarihinden daha önce bir tarihte  oyun salonları ile internet kafeden açılmasının muhtemel olduğu düşünülüyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2020, 23:38
YORUM EKLE