İnternet Cafeler Ne Zaman Açılacak? Bu Konudaki Son Açıklamalar!

Oyun salonları ve internet kafeler ne zaman açılacak. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu son açıkalamalarında bu konunun arada kaldığını ifade etmişti. Son gelişmeler haberde.

İnternet Cafeler Ne Zaman Açılacak? Bu Konudaki Son Açıklamalar!

Oyun salonları internet kafeler ne zaman açılacak?

1 Haziran tarihi itibariyle Türkiye genelinde normalleşme adımları kapsamında bazı halka açık yerler faaliyetine başladılar. Bunlardan birkaçı müzeler düğün salonları nikah salonları gibi yerler oldu. İşletmeciler ve oyun severler tarafından en çok merak edilen konulardan bir tanesi de internet kafeleri ne zaman açılacaktır. Bilindiği gibi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu son olarak yaptığı açıklamada gazeteci Hadi Özışık'ın sorduğu “internet kafeler ne zaman açılacak?” sorusuna, konunun gündeme geldiğini fakat arada kalan bir konu olduğunu, çünkü internet kafelerin açılmasının diğer yerlere göre daha kolay olduğunu ayrıntılarının çok fazla olmaması nedeniyle internet cafe açılması için gerekli çalışma tamamlandığında açılacağını belirtmişti. Fakat açıklamaların üzerinden haftalar geçmesi ile internet kafe işletmecileri ile oyun severler PlayStation oyuncuları yeni gelişmeleri merak etmeye başladılar.

İNTERNET KAFELER NE ZAMAN AÇILACAK?

İçişleri Bakanlığı son açıklamış olduğu genelgede çay bahçesi, dernek, lokaller, kıraathaneler kahvehanelerin iskambil okey tavla oyunları gibi insanların doğrudan temas kuracağı oyunlar ile canlı müzik müzik faaliyetlerini izin vermemişti. İnternet, klavye ve oyun konsollarının insanların kısa süreli de olsa bir temasın söz konusu olacağı ve kafede sosyal mesafenin çok fazla olmaması bilgisayara oturan müşterinin kalktığında yeni gelen müşteri yine aynı yerlere temas etmesi gibi sorunlarla ilgili Sağlık Bakanlığı virüsün yayılmasını önlemeye yöneik olarak konusunda bir hazırlık içerisinde olduğu ifade ediliyor. Bu konu ile ilgili resmi bir açıklama olduğunda açıklamaya devam edeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2020, 23:49
YORUM EKLE