İnfaz Düzenlemesi ile Mahkumlara Af Ne Zaman Yasallaşacak Tarih Verildi.

TBMM'de gündeme gelecek ve yasallaşması beklenen infaz düzenlemesi mahkumlara af olarak bilinen ikinci yargı paketi için yeni gelişmeler yaşanıyor. Kanun ne zaman çıkacak? Detaylar haberimizde..

İnfaz Düzenlemesi ile Mahkumlara Af Ne Zaman Yasallaşacak Tarih Verildi.

İkinci yargı paketi içerisinde yer alan, İnfaz düzenlemesi ile mahkumlara aff ne zaman yasalaşacak tarih belli oldu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi önemli gündem başlıklarından bir tanesi de ikinci  yargı paketidir.  Hükümlülere af olarak bilinen infaz düzenlemesi  ile ilgili AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar televizyon ekranlarında bir soruya cevap  verdi. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül yargı paketinin ne zaman yasallaşacağına dair soruya herhangi bir tarih vermemiştir. Bakan Gül yaptığı açıklamada "Bunun kapsamı, muhtevası, son hali TBMM'de AK Parti grubunun öncülüğünde diğer partilerle ortaya konacaktır"  açıklaması yaptı. Konu ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gelen bir soru üzerine  bir kaç hafta neticeye kavuşur açıklaması yapmıştı. İnfaz düzenlemesindeki önemli bir cevap Milletvekili Hamdi Uçar  tarafından geldi. Cevapta mahkumlara af düzenlemesinin ne zaman Tbmm'de yasallaşacağına dair önemli bir tarih paylaştı. "2. Yargı Paketi Mart Ayında TBMM'ye gelmesi bekleniyor. " dedi.

TBMM Komisyonların bu haftaki toplantıları; Plan ve Bütçe Komisyonu 11 Şubat salı günü 15:!5'te bir araya gelecek. İnsan Hakları İnceleme komisyonu hükümlü ve tutuklu hakları inceleme alt komisyonu çarşamba günü toplanacak. İnsan haklarını inceleme alt komisyonu ise çarşamba günü saat 11:00'da toplanacak. 

İnfaz düzenlemesinde cinsel suçlar kasten öldürme suçları terör suçları ve örgütlü suçlar kapsamı dışında olacak. İkinci yargı paketi Mart ayında Türkiye Büyük Millet Meclisine gelmesi bekleniyor. Gelişmeler olduğunda ayrıntıları aktarmaya devam edeceğiz. 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2020, 13:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nazlı çelik
Nazlı çelik - 2 yıl Önce

Sayin cumhurbaskanimiz gözümüz yollarda kulağımız sizin vereceginiz müjdeli haberde arrik biz vatandaslarin yuzunu güldürün. LÜTFEN