İlkokul Mezunu Jandarma Özel Harekat ve Asayiş Emniyet Alımı Yapılacak Mı?

Jandarma Genel Komutanlığı askeri alım ilanı yayımlaya devam ediyor. Peki ilkokul mezunu Jandarma Özel Harekat ve Jandarma Asayiş Emniyet alımı yapılacak mı?

İlkokul Mezunu Jandarma Özel Harekat ve Asayiş Emniyet Alımı Yapılacak Mı?
Jandarma Genel Komutanlığı 2017/2 ve 2017/3 uzman erbaş alım ilanı başvuru sürelerinin dolması ile geçtiğimiz gün 2017/4 uzman erbaş alımı ilanı tekrar yayımlayarak Jandarma Özel Harekat ve Jandarma Emniyet Asayiş alımlarının tekrar başladığını duyurdu.

Ancak alım ilanında en az lise mezunu ibaresi bulunduğu için ilkokul mezunu adaylar başvuru yapamamaktadır. Peki önümüzde ki personel temin ilanlarında Jandarma Genel Komutanlığı Jandarma Özel Harekat ve Asayiş Emniyet alımlarında ilkokul mezunu adayların müracaatını kabul edecek mi?

İlkokul Mezunları JÖH Olmak İstiyor!

Çıkan kanunun Resmi Gazete'de ilan edilmesi ile birlikte ilkokul mezunlarının uzman erbaş olabileceği belirtildi. Ancak İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı ilkokul mezunu adayların sadece lojistik sınıflı branşlara müracaat edebilmesine olanak sağlıyor.

Şuan için alımlarda ilkokul mezunu ibaresi sadece lojistik sınıflarda bulundu. Bunun haricinde alım yapılan Jandarma Komando ve Jandarma Emniyet Asayiş alımlarında en az lise mezunu ibaresi değişmedi.

Jandarma Özel Harekat ve Asayiş Emniyet Jandarmasının görevlerinin daha ağır olması, sürekli olarak operasyonlara olması, olaylara sevk edilmesi, lise mezunu başvurularının beklenenden daha fazla olmasından dolayı henüz en az lise mezunu ibaresi değiştirilmiş değil ve ilerleyen zamanda da değiştirilmeyeceği öngörülüyor. Ancak lise mezunu başvuruları giderek azalırsa ilkokul mezunu adayların da müracaat etmesine olanak sağlanabilir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
emre
emre - 3 yıl Önce

Lise şartının kalkmasını istiyoruz. Vatanı korumak için illa lise okumak gerekmiyor ha lise ha ilkokul ünüversite alın daha iyi en azından bir fark olur. Eski ilkokul devrinde degiliz cahil olalım. vatanı korumak için her türlü aklımızda var inancımızda ama giremiyoruz.

samet inem
samet inem - 3 yıl Önce

meraba iyi günler jandarma komando da su an için alımların devam ettigi söyleniyor (ilkokul mezunları için) bunun dogruluk payı nedir ve baska bi duyuma göre de meclisden gectigi fakat resmi gazetede henüz yayınlanmadıgı da söyleniyor bunlarla ilgili bilginiz varmı varsa yardımcı olun lütfen...

Furkan Erdoğan
Furkan Erdoğan - 3 yıl Önce

Vatan için millet için devlet için Gerekirse canımı ortaya koyarım Ama Lütfen rica ediyorum ortaokul mezunuyum bu saatten Sonra okul felan zor gelir bordo bereli özel harekat Ortaokul mezunu olsun ama yine mülakat olsun önemli olan okul değil önemli olan spor bir fiziki yetenek güç ve savunma unutmayın Bu vatanın bu milletin okuduğu okula değil Canını ortaya koyan bizim gibi insanlara ihtiyacı var

demir
demir - 3 yıl Önce

Lise şartı kaldırılsın artık is bulmakda zor 1 yıldır işsizim ve durmadan iş arıyorum askerlik için ilkokul mezunularıda başvura bilsin

Şaban Kurt
Şaban Kurt - 3 yıl Önce

İyi günler yaşım 26 uzman olmama bir engel teşkil eder mi?

halil zengin
halil zengin - 3 yıl Önce

ortaokul dıplomam var komando uzman erbas olabılırmıyım

Hakan
Hakan - 3 yıl Önce

Ben 28 yasindayim uzman olabilirmiyim nereye basvuru yapmaliyim

hasan
hasan - 3 yıl Önce

ben açık lıseye gıdıyorumben bu işden bi iş anlamadım eksık varsa al kardesım herkes gonullu bıde kısıtlama koyolar