İlköğretim Mezunu Jandarma Özel Harekat JÖH Alımı Yapılacak Mı?

Jandarma Genel Komutanlığı en az ilköğretim mezunu Jandarma Özel Harekat JÖH alımı yapacak mı? Yoksa JÖH alımları lise mezunu düzeyinde mi yapılmaya devam edecek.

İlköğretim Mezunu Jandarma Özel Harekat JÖH Alımı Yapılacak Mı?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan Jandarma Genel Komutanlığının en seçkin sınıflarından bir tanesi Jandarma Komando Özel Harekat JÖH tim personelleridir. JÖH personelleri subay, astsubay ve uzman erbaş rütbelerinde bulunmakta olup ihtiyaçlar halinde her sene alımlar yapılmaktadır.

Geçtiğimiz sene ciddi alımlar yapılmıştı ancak bu sene alımlar yapılmadı ve adaylar Jandarma Özel Harekat JÖH alımı yapılmasını bekliyor. Buna göre ilköğretim mezunu adaylar JÖH alımlarının en az ilköğretim seviyesinde yapılmasını talep etmeye devam ediyor. Peki alımlar ilköğretim seviyesine çekilir mi?

İLKÖĞRETİM MEZUNU JÖH ALINIR MI?

Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş alımlarındaki meslekçi yani lojistik sınıfları için ilanlar en az ilköğretim mezunu düzeyinde yayımlanıyor ancak Jandarma Komando yani Jandarma Özel Harekat JÖH ilanları en az lise mezunu seviyesinde yayımlandı. İlerleyen dönemlerde ilanlara daha fazla rağbetin gelmesi için alımlar en az ilköğretim seviyesine çekilebilir resmi olarak bir açıklama bulunmuyor. Yakın zamanda Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yeni ilanların hazırlanması ve JÖH alımı ilanların kamuoyuna duyurulması beklenmektedir. ilanlar yayımlandığında www.isinolsa.com ekibi olarak sizleri konu hakkında bilgilendireceğiz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim
İbrahim - 4 yıl Önce

InşAllah olur vatanımız milletimiz için canımızı vermeye daima hazırız

Mert yılmaz
Mert yılmaz - 4 yıl Önce

İlkokul mezunları içinde alımlar yapılsın!!Bizde bu ülkenin evlatlarıyız. Liseyi açıktan okuyorum ama mezun olma şartları çok ağır. Mezun olana kadar yaşim geçicek. İlgililer eğitim şartını esnetsin artık !!

Hakan
Hakan - 4 yıl Önce

Umutlandırmayın insanları lise düzeyinden aşağı inmez.

mert başgün
mert başgün - 4 yıl Önce

JÖH ALIMINDA İLKOKUL MEZUNLARI DA ALINSIN BİZDE BAŞVURMAK İSTİYORUZ. ŞARTLAR ESNETİLSİN ARTIK!!!!!!!!

mehmet
mehmet - 4 yıl Önce

hakan iner iner devlet saten ölecek adam arıyor

mahmut bingöl
mahmut bingöl - 3 yıl Önce

ben janmdarma olmak jandarma özel harekatolmak istiyorum

Durali
Durali - 3 yıl Önce

Lutfen artik ortaokul mezunlarinada hak tanisinlar aciktan okuyoruz lide bitinceye kadar yasimiz gececek yaa

mustafa
mustafa - 3 yıl Önce

inşAllah ortaokul mezunlarını alırlar tek temennimiz odur