İlahiyat Mezunları Öğretmen Olmak İçin Engellerin Kaldırılmasını İstiyor!

İlahiyat Mezunu adaylar Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olabilmek için önlerinde engelin kaldırılmasını talep ediyor. İlahiyat mezunları yeniden öğretmen olabilecekler mi?

İlahiyat Mezunları Öğretmen Olmak İçin Engellerin Kaldırılmasını İstiyor!

Ülkemiz de bilindiği üzere öğretmen olabilmek için adayların Eğitim Fakültelerinin öğretmenlik bölümlerini bitirmesi ya da diğer fakültelerin ilgili eğitim dallarını bitirdikten sonra formasyon eğitimini alması gerekmektedir. Geçtiğimiz 15 Kasım 2017 tarihinde yeni bir tebliğ yayımlandı ve ilahiyat mezunlarına üzücü haber verildi.

Buna göre 15 Kasım 2017 tarihli tebliğ de verilen bilgiye göre Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenli olabilecek bölümlerin arasından İlahiyat bölümü kaldırıldı. Buna göre Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olmak isteyen İlahiyat mezunlarının ve İlahiyat bölümü öğrencilerinin önü kapanmış oldu. Bunun üzerine adaylar bir araya gelerek imza kampanyaları ve farklı yerlere başvurular yapmaya başladı.

İLAHİYAT MEZUNLARI ÖĞRETMEN OLMAK İSTİYOR

İlahiyat mezunları 15 Kasım 2017 tarihinde yayımlanan tebliğden önce Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olabilmekteydi fakat yeni yayımlana tebliğden sonra bu bölüm mezunu öğrencilerinin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olma engelleri ortaya çıktı.

Şimdi öğrenciler ve mezunlar bir araya gelerek bu tebliğin kaldırılması, İlahiyat mezunlarının yeniden Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olmasını talep etmektedir. Buna göre çok sayıda öğrencinin yine Türkiye Büyük Millet Meclisi Dilekçe Komisyonuna konu hakkında başvuruda bulunduğu ve ilahiyat mezunlarının yeniden Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olabilmek için başvuruda bulunduğu öğrenildi.

TÜM HABERLERİ BURADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
SİVASLI
SİVASLI - 5 yıl Önce

FENBİLGİSİ ATAMA FİZİK ATAM COK DİNSİZYA COKTA CIKVAR DİNKÜLTÜRÜ EEE DEVRAN DÖNER ELLERİM KIRAILAYDIDA OY VERMİYEYDİM

Tuğçe
Tuğçe - 5 yıl Önce

Bu ülkenin sistemi beni yoruyor arkadaş ikide bir de değişiyor oyuncakmı bu ve bu ülkede insan istedi mesleğe kolay kolay sahip olamıyo şahsi fikrim. Ben ilahiYat istiyorum normalde ama atama sorunu felan o kadar mezun var boşta korkuyorum çalışmayı çok seviyorum ama çalışma azmim tamamen gidiyo Allah yardım etsin bize hep bi engel O bölüme gidersem tek güvencem Allah a .Allah çalışanın emeğini boşa vermez tek ümidim Rabbim .