İKM (Gardiyan) Alımı Müjdesi İçin Geri Sayım

Adalet Bakanlığının kısa süre içerisinde İnfaz Koruma Memuru İKM eski ismi ile gardiyan alımını ilana çıkması bekleniyor, müjdeli haber için geri sayım yapılıyor.

İKM (Gardiyan) Alımı Müjdesi İçin Geri Sayım

Ülkemizde en çok atama yapan kurumlar arasında yer almakta olan Adalet Bakanlığı bu sene içerisinde de infaz koruma memuru eski ismi ile gardiyan alımı yapacak. Gardiyan alımları için binlerce aday geri sayımı başlattı. Öyle ki her geçen gün sosyal medya hesapları üzerinden gündeme gelmeye çalışan adaylar gardiyan alımları için taleplerini iletmeye devam ederken en çok dikkat edilen konulardan bir tanesi ise alım ilanının 2018 KPSS puanı ile mi yoksa 2020 KPSS puanı ile mi yapılacağı oldu.

İlanın Yayımlanma Tarihi Belli Mi?

Adalet Bakanlığı infaz koruma memuru İKM gardiyan alımı için hazırlıklarını sürdürüyor. Henüz kurumdan alımların hangi tarihte olacağına yönelik resmi bir duyuru gelmedi ancak önümüzdeki haftalar içerisinde alım ilanının kamuoyuna paylaşılması beklenmektedir. Peki alım ilanında hangi KPSS puanı istenecek.

2018 KPSS mi 2020 KPSS mi?

Yüz binlerce adayın en merak ile beklediği konu alımın 2018 KPSS ile mi yoksa 2020 KPSS ile mi yapılacağı oldu. Buna göre eski mezunlar 2018 KPSS ile alımın yapılmasını isterken yeni mezunlar ya da 2020 KPSS'den daha yüksek puan bekleyen adaylar 2020 KPSS ile alımın yapılmasını talep etmektedir. Buna göre kurumdan resmi bir duyuru gelmediğinden dolayı hangi puan türü ile alımın yapılacağı net olarak bilinmemektedir.

Sizce hangi yılın KPSS puanı ile alım yapılmalıdır?

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Özcan küçük
Özcan küçük - 3 hafta Önce

2020 puanıyla alım yapılmasını istiyoruz

Erkan koyunoğlu
Erkan koyunoğlu - 3 hafta Önce

Tabiki 2018 puanıyla olması gerekir çünkü 2020 puanıyla alım olursa 2018 puanları pas geçilmiş olur ve hakkı yenilir.

Ayse
Ayse - 3 hafta Önce

Bence 2020 kpssini beklemeliler çünkü bu aylar o sınavlar yapılıyo alim daha erken olsaydı 2018 lerim hakkı ama gece kaldığı için yeni kpssyle almalilar

Semih
Semih - 3 hafta Önce

2018 kpss ile gündem oluşturulsun o kadar bekleyenlerimiz var

Sezen
Sezen - 3 hafta Önce

Lütfen kpss şartı 60 olsun.

Zeynep
Zeynep - 3 hafta Önce

Tabiki 2018 puanı kullanılmalı. Yaştan dolayi benim gibi binlerce son şansı olan insanlar var. Bir insanın son şansı ne demek bilemezsiniz. Umarım bakanlık bunu göz önünde bulundurup bizleri mağdur etmez. Gelecek için son umut çünkü bu alım.

Eko55
Eko55 - 3 hafta Önce

Tabiki 2018 çünkü 2020 ile alım olursa 2018 in hakkı yenilmiş olunacağı aşikar.

Ad
Ad - 3 hafta Önce

2018