İkinci Yüz Günlük Eylem Planında "Memur Adayları ve Kamu Personeli" İlgilendiren İcraatlar

Cumhurbaşkanlığı ikinci yüz günlük eylem planı açıklandı. Beştepe Millet Kongresi ve Kültür Merkezinde gerçekleşen İkinci 100 günlük eylem planında memur adaylarını ve kamu personelini ilgilendiren önemli başlıkları aktarmak istiyoruz.

İkinci Yüz Günlük Eylem Planında "Memur Adayları ve Kamu Personeli" İlgilendiren İcraatlar

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde bugün açıklanan İkinci Yüz Günlük Eylem Planı açıklandı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan müjdeleri sıraladı!

Bilindiği gibi 16 Bakanlığın 100 gün içersinde gerçekleştireceği icraatlar 4 Ağustos tarihinde kamuoyuna tanıtılmıştı. İkinci 100 günlük eylem planı tanıtımı bugün gerçekleşti. İlk yüz günlük eylem planında 400 eylemden 324 tanesinin tamamlandığı açıklandı.

İkinci yüz günlük icraat programında kamu personellerini ve memur adaylarını ilgilendiren başlıklar belli oldu. Buna göre;

KARİYER KAPISI;

Kariyer kapısı uygulaması ile internet ortamında açık iş ilanlarının yayımlanması için yeni bir uygulama hayata geçirilecek. Ayrıca Üniversitelerden mezun olan adayların performans ölçmeye yönelik Üniversite mezun İstihdam Edilebilirlik Araştırması tamamlanacak. Diğer bir çalışmaya göre kamu kurumlarında kadrolara ilişkin işlemlerin elektronik ortamda yapılması için proje yürütülecek.

HAKLİM SAVCI ADAYLIĞI;

Adalet Bakanlığı adliyelerde görevlendirilmek üzere yeni alınacak olan hakim ve savcı adayları için Hakim ve savcı yardımcılığı müessesi getirilecek.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına 500 şehit yakını ve gazi, gazi yakını ataması yapılacak. ASDEP programı yaygınlaştırılacak.

ÖĞRETMENLERE 3600 EK GÖSTERGE;

MEB tarafından 24 Kasım tarihinde açıklanması beklenen müjdeli haber geldi. Öğretmenlere 3600 ek gösterge verilecek. Ayrıca ek ders ücretleri yüzde yüz oranında arttırılacak.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2018, 22:12
YORUM EKLE