İkinci Yüz Günlük Eylem Planında Kamu Personel Alımları Olacakmı?

Yüz günlük eylem planın tamamlanması ve ardından açıklanacak olan ikinci yüz günlük eylem planında kamu personeline ve memur alımlarına yönelik olarak neler olacak merakla bekleniyor!

İkinci Yüz Günlük Eylem Planında Kamu Personel Alımları Olacakmı?

3 Ağustos tarihinde kamuoyu ile paylaşılan yüz günlük eylem planı icraatlarının ardından Cumhurbaşkanlığı ikinci yüz günlük eylem planı için hazırlıklar devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 zirvesinin tamamlanmasının ardından Ankara'ya döndü. Burada gazetecilerin sorularını cevaplandıran Erdoğan, gündeme ilişkin pek çok konuda önemli değerlendirmelerde bulundu. İkinci yüz günlük eylem planı için yeni bir açıklama geldi. Buna göre "çalışma bittiği an ilanını yapacağız ve İkinci 100 günlük programımızı da paylaşacağız." açıklaması yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Çalışmaları Başkan Yardımcısı Fuat Bey bizzat koordina ediyor" açıklaması yaptı. Bilindiği gibi ilk yüz günlük planda 400 proje yer aldı.

İKİNCİ YÜZ GÜNLÜK İCRAAT PROGRAMINDA KAMU PERSONELİNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR;

Büyük bir heyecan uyandıran yüz günlük icraat programında; kadın istihdamın arttırılması için işte anne projesi, EGM, JGK 47 Bin 773 personel alımları, öğretmenlere mesleki ve ehliyet liyakatin güçlendirilmesi, sosyal yardımlar istihdam ilişkisinin güçlendirilmesi sağlanması, sosyal yardım ile istihdam bağlantısının güçlendirilmesi için çalışmalar, emekli aylıklarında intibak, işsizlik ödeneğinin şartları esnetilmesi, 12 bin 500 kişinin daha işsizlik ödeneğinden yararlanması, üniversite mezunlarından 5 bin gence iş için işe ilk adım projesi, yüzde 20 olan sendikalaşma oranın yüzde 21'e çıkartılması gibi çalışmalar yer almıştı. İkinci yüz günlük eylem planında kamu personeline ve memur alımlarına yönelik ne gibi çalışmaların yer alacağı merak edilmekte. İşin olsa okuyucularına icraat prrogramları ile ilgili gelişmeler olduğunda aktaracağız. Kamu personeline ve memur alımlarına yönelik yapılmasını beklediğiniz çalışmalar neler?  

İŞİN OLSA/ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 00:15
YORUM EKLE