İİBF Mezunları Memur Alımı Ataması İstiyor!

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu yüz binlerce işsiz genç uzun süredir binlerce kişilik memur alımı ataması istiyor. Peki atamalar ne zaman yapılacak?

İİBF Mezunları Memur Alımı Ataması İstiyor!

Ülkemizin dört bir yanında bulunan 81 ilin her birinde en az bir tane devlet üniversitesi bulunmakta olup devlet üniversitesi sayısı ilin büyüklüğüne ve öğrenci talebine göre değişiklik göstermektedir. Buna göre Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından yapılan üniversite sınavlarından alınan puanlar ile gençler genel olarak en çok İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesindeki bölümleri tercih etmektedir.

Şu ana kadar Türkiye'nin her hangi bir yerinde bulunan devlet ya da vakıf üniversitelerinin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin bir bölümünden mezun olan öğrenci sayısı yüz binleri aştı. Atama sayıları oldukça düşük olduğu için her sene işsiz sayısı artmaya devam ediyor. İİBF mezunları hükümetten atama bekliyor.

MEMUR ALIMI ATAMALARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Birkaç seneye kadar İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun olan öğrenciler için merkezi atama ile açıktan atama yöntemleriyle binlerce kişilik memur alımları gerçekleştirilmekteydi. Ancak şu anda kamudaki doluluk oranı arttığı için atama sayıları oldukça düştü.

Açıktan atama ile bakanlıklar ve kamu kurumları İİBF mezunları için atama yapıyor fakat merkezi atama da eskisi kadar İİBF mezunları için çok fazla kadro ayrılmıyor. Buna göre İİBF mezunları binlerce kişilik atama beklemeye devam ederken İşin Olsa ekibi olarak bizerde okuyucularımızın seslerini duyurmaya devam ediyoruz. İİBF mezunu adaylarımız için yayımlanan tüm memur alımı ilanlarını aşağıdan görebilirsiniz.

MEMUR ALIMI İLANLARI BURADA

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
aynur
aynur - 2 yıl Önce

felsefe mezunlarına da atama yapılmıyor sadece iibf değil duyun bizleri hükümete sesleniyoruz