İhtiyaç Sahipleri Ücretsiz Maske Dağıtımı Bekliyor!

İçişleri bakanlığı toplu alanlarda maske takmayı zorunlu hale getirdi. Büyükşehirlerde belediyeler ücretsiz maske dağıtımı yapmaya başladıklarını aktarmaktalar. İhtiyaç sahipleri maskenin pahalı olması nedeniyle almakta zorluk çektiklerini ifade etmekteler.

İhtiyaç Sahipleri Ücretsiz Maske Dağıtımı Bekliyor!

Ticaret Bakanı Ruhsan bugün katıldığı bir televizyon programında tanzim satış noktalarından maske satışı için önemli bir müjdeyi verildi. Buna göre vatandaşların uygun fiyatta maske almaları için önemli bir adım atılması bekleniyor. Satışlar nerede yapılacak henüz belli olmasa da Dezenfektan, kolonya ve maske gibi ürünler ihtiyaç sahibi vatandaşlar almakta zorluk çekmekteler.

İlgili Haber: Ticaret Bakanı Açıkladı Uygun Fiyatlı Tanzim Maske Satışı Başlıyor!

ÜCRETSİZ MASKE DAĞITIMI;

Belediyeler ücretiz maske dağıtımına başladı. Bursa Nilüfer belediyesi pazarcılara ve vatandaşlara maske dağıtımına hız verdi. Zabıta ekipleri pazara gelen vatandaşlara dağıtımlar yapıyor.

Ankara Belediyesi de otobüs ve metro istasyonlarından salgına karşı korunmak için ücretiz maske dağıtımı yapmaya başladığını duyurdu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun sosyal medya üzerinden metro, metrobüs ve şehir hatları vapurlarımızda 100 bin adet maskeyi cüretiz olarak dağıtacaklarını açıkladı.

İşin olsa üzerinden yorum ve mesaj ile ulaşan vatandaşalar maske fiyatlarının yüksek olduğunu ve alacak durumların olmadığını aktarmaktalar. Maske, dezenfektan ürünlerini alacak durumlarının olmadığını aktaran yüzlerce mesaj atılmakta. İhtiyaç sahibi vatandaşlar açıklanan genelge hükümlerine göre dışarıya maskesiz çıkamayacaklarına itibaren adreslerinde teslim etmeleri daha isabetli olacağını düşünmekteyiz. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİNOLSA / İZMİR

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2020, 01:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Feti ahmey
Feti ahmey - 12 ay Önce

Ücretsiz olur doğru aynı 1000 tl gibi. İhtiyaç sahiplerine değil ama

Kezban tekmen
Kezban tekmen - 10 ay Önce

izmir cigliden selamün aleyküm size başvuru nedenim eşim 4 aydır ıssız başka biyerden gelirim yok 2 çocuk annesiyim evim ihtiyaçlarını ve kiramıza vermekte zorlanıyorum desteklerinizi bekliyorum