İhtiyaç Fazlası Gıda ve Maske Alımları Çölyak ve Kanser Hastalarını Mağdur Ediyor!

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'de ilk koronovirüs olduğu açıklamasının ardından vatandaşların özellikle gıda, temizlik ve maske ürünlerini ihtiyacından fazlasını aldıkları gündeme oturdu. Yetkililer gıda ve temizlik ürünlerinde stok sorunu olmadığını açıkladı! Kanser ve Çölyak hastaları bu durumdan mağdur oluyor.

İhtiyaç Fazlası Gıda ve Maske Alımları Çölyak ve Kanser Hastalarını Mağdur Ediyor!

Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'de ilk koronovirüs olduğu açıklamasının yaptı. Açıklamanın ardından vatandaşların daha çok gıda, temizlik ve maske ürünlerini ihtiyacından fazlasını aldıkları gündeme geldi. Vatandaşların panik yapmamasını, gıda ve temizlik ürünlerinde herhangi bir stok sorunu olmadığı yetkililer tarafından açıkladı! Kanser ve Çölyak hastaları bu durumdan mağdur oluyor.

Çölyak hastaları glutensiz diyet yapmaları gerektiği ve buğday, yulaf, arpa ve çavdar içeren ürünleri tüketmemeleri gerekiyor. Glutensiz ürünleri tüketen çölyak hastaları gıda alışverişlerinde aradıkları glutensiz ürünleri bulamadıkları bu durumdan hastalığının kötü etkilendiğini ifade etmekteler. Diğer yandan kanser hastalarının günlük yaşamlarında kullandıkları maskeler hayati öneme sahip oluyor. Özellikle Koronavirüs nedeniyle pek çok vatandaş ihtiyacından fazla maskeyi satın almaları ya da bazıları tarafından stok yapılması nedeniyle kanser hastalarının sürekli kullanmak durumunda olduğu maske ürünlerini bulamadıklarını ifade etmekteler.

Gıda ürünleri için ardı ardına yapılan açıklamalarda herhangi bir stok sorunun olmadığı ifade ediliyor. Türkiye Makarna Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı makarna fiyatlarında artış olamayacağını ve makarna üreten 24 fabrikanın bulunduğunu, ülke genelindeki üretimlerin hemen tükenecek seviye olmadığını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2020, 01:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevim
Sevim - 3 yıl Önce

Sayın cumhurbaşkanımıza sesleniyorum lütfen bu çölyak hastaları için artık bir adım atın virüsten dolayı dışarı çıkamıyoruz ekmeğimizi zar zor alıyoruz bir makarnamız olmuş 15 20 lira en azından bizim bu aylık aldığımız desteğe de bir el atın bir çölyak parası 108 lira ama yatım kilo un 6 lira 200 gr şehriyesi 10 lira

Turgay Özer
Turgay Özer - 3 yıl Önce

sayın cumhurbaşkanımıza sesleniyorum oğlum çölyak hastası verilen un parası ununa bile yetmezken ürünlerini pahalı olduğu için alamıyoruz ikinci 1000tl yardım paketinden bizde faydalansak olmazmı ben inşaatta günlük çalışan bir işçiyim gerçekten zor durumdayım bu bulaşıcı virus hastalığından yarının ne olacağını bilmiyoruz.en azından oğlum için