İçişleri Bakanlığına 10 Bin 500 Bekçi Alımı Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü, Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı için 10 Bin 500 memur ilanı açıklanacak. Polis Akademisi tarafından açıklanacak olan bekçi alımı başvuru şartları neler olacak? 1.500 bekçi yaş ve askerlik şartlarının esnetilmesini bekleyen adaylar için gelişmeleri aktarıyoruz.

İçişleri Bakanlığına 10 Bin 500 Bekçi Alımı Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

İçişleri Bakanlığına bağlı Emniyet Genel Müdürlüğüne Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımları yapılacak.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından ilan edilecek olan 10 bin 500 bekçi ilanı için kadro ihdası geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanlığı kararı resmi gazetede açıklandı. Adaylar yeni gelecek ilanların duyurulmasını beklerken, başvuru şartlarında; yaş ve askerlik şartlarının esnetilmesini istemekteler.

BAŞVURU ŞARTLARI ESNETİLİR Mİ?

772 sayılı kanuna göre istihdam edilen bekçilerin başvurularda, adayların gerekli olan yazılı ve fiziki yeterlilik sınavından başarılı bir şekilde tamamlamaları gerekmektedir. Yazılı sınavdan 100 üzerinden en az 50 ve üzeri puan alanlar başarılı olacaklar. Fiziki sınavdan ise 60 ve üzeri puan almış olmak gerekmektedir. Sözlü sınavdan en az 70 ve üzeri alan adaylar başarılı olacaklar. Adaylar daha sonra sağlık kontrollerinden geçmekteler. Yazılı sınavda Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi, Matematik ve Genel Kültür konularından sorular sorulmakta. Adayların yaş şartında 31 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir. Adaylar yaş şartının 35 olması istemekteler.

BEKÇİ MAAŞLARI;

Lise mezunu eğitim seviyesinde görev yapan çarşı ve mahalle bekçileri en az 3970 Tl maaş almaktalar. Lisans mezunu olarak göreve başlayan bekar ve çocuğu olmayan bekçi personelleri ise 40002 Tl maaş almaktalar.

BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?

İçişleri Bakanlığına Çarşı ve mahalle bekçisi alımlarında yeni ilanların ne zaman açıklanacağı merakla sorulmakta. Daha önce 7 bin kişilik personel istihdamı için alımlar yapılmıştı. Polis Meslek Eğitim Merkezilerinde bekçilere hizmet için eğitimler devam etmekte. Tamamlandığında ilanlar açıklanabilir. Resmi bir açıklama yapılır yapılmaz işin olsa okuyucularına paylaşacağız.

Instagram Hesabı

Facebook Grubu 

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 21:48

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Özge Ayas
Özge Ayas - 2 yıl Önce

Ne zaman alımlar başlayacak nereden başvuru yapacağız bilgi verirseniz çok sevinecegiz.

Adem
Adem - 2 yıl Önce

35 ilköğretim olsun

Mahmut akbay
Mahmut akbay - 2 yıl Önce

Orta okul olsun lütfen bizler orta okul olarak işsiz kalıyoruz ne olacak bizim halimiz yaa bir sürü orta eğitimde olan insanlar var bunların halı ne olacak soruyorum size ... Saygılarımla

Emre karagöz
Emre karagöz - 2 yıl Önce

Orta öğretim de olsun lütfen siz lere istirham ediyorum

Mehmet Özdemir
Mehmet Özdemir - 2 yıl Önce

İlk okul yada orta öğretim olsun lütfen

Emrecan ozdemir
Emrecan ozdemir - 2 yıl Önce

Slm ben orta okul öğrenci si Ben hiç bir yere giremiyorum lütfen bu bekçiliği orta öğretim olarak yapiin da 8 aydır işsizim yaaa

Enes
Enes - 2 yıl Önce

Askerlik şartı aynı polislerimiz gibi olmalı teşekkürler..

Adem bilgili
Adem bilgili - 2 yıl Önce

Sayın bakanların ilköğretim de başvursun. Yaş 35 olsun lütfen bizleride düşünün lütfen saygılar