İçişleri Bakanlığı Yeni Genelge Yayımladı! Çalışma İzin Görev Belgesi Formu

Az önce yapılan duyuruya göre İçişleri bakanlığından kısıtlamalara ilişkin yeni genelge yayımlandı. Çalışma İzin Görev belgeleri ve formu yayımlandı.

İçişleri Bakanlığı Yeni Genelge Yayımladı! Çalışma İzin Görev Belgesi Formu

02 Mayıs 2021 tarihi ile gelmiş olan genelgeye göre Çalışma İzin Görev belgeleri yayımlandı. İçişleri bakanlığı hazırladığı genelgeye göre muafiyet kapsamında olmakla birlikte e-Başvuru sistemi üzerinden belge alamayanlar için süre uzatıldı. Yapılan açıklamaya göre e-Başvuru sistemi üzerinden 2 Mayıs 2021 tarihi saat 17:00 a kadar 2677 çalışma izni görev belgesi verildiğini ifade etti.

Aynı zamanda İçişleri Bakanlığı Görev beşgesi formunuda yayımladı.

YEYIMLANAN YENİ ÇALIŞMA İZİN GÖREV BELGESİ GENELGESİ:

Genelgeye göre; muafiyet kapsamında olmakla birlikte e-Başvuru sistemi üzerinden belge alamayanlar için, 29 Nisan tarihli daha önceki Genelge ile yeni oluşturulan çalışma izni görev belgesi formunun işveren ve çalışan tarafından manuel düzenlenerek imza altına alınarak kullanılabilmesine ilişkin süre iki gün daha uzatılarak 7 Mayıs 2021 Cuma günü saat 24.00’e kadar kullanılmasına imkan tanındı.

Genelge’de muafiyet kapsamında bulunanlara yönelik iki ayrı izin sistemi detaylı olarak hatırlatıldı.

2.677.000 GÖREV BELGESİ VERİLDİ:

  • Esas usul olan e-Başvuru sitemi üzerinden 2 Mayıs saat 17.00’ye kadar 2.677.000 çalışma izni görev belgesinin verildiği,
  • Muafiyet kapsamında olmakla birlikte e-Başvuru sistemi üzerinden çeşitli nedenlerle belge alamayanlar için ise işveren ve çalışanların taahhütlerinin ve imzalarının bulunduğu, yeni oluşturulan çalışma izni görev belgesi formunun geçerlilik süresi 7 Mayıs 2021 Cuma günü saat 24.00’e kadar uzatıldı.

Ayrıca muafiyet alanında olmasına rağmen sistem üzerinden henüz çalışma izni görev belgesi alamayan;

  • İş yeri sahipleri,
  • Kendi nam ve hesabına bağımsız çalışanlar,
  • Kendi özel sandıklarına tabi olmaları nedeniyle sosyal güvenlik sisteminde kayıtları bulunmayan bankacılık sektörü çalışanları, için de yeni düzenlemenin yapıldığı ve bu amaçla Gelir İdaresi Başkanlığı ve Türkiye Bankalar Birliği başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlarca gerekli entegrasyonların sağlandığı bildirilmiştir.

Son olarak Valiler ve kolluk kuvvetlerince yürütülecek denetim faaliyetlerinde çalışma izni görev belgeleri detaylı olarak kontrole tabi tutulacağı ve herhangi bir suiistimalin tespiti halinde taahhütte bulunanlarla ilgili olarak gerekli idari/adli işlemler gerçekleştirileceği ifade edildi.

Görev Belgesi Formu Burada

YORUM EKLE