İçişleri Bakanlığı Nisan Ayı İkinci Yeni Kısıtlama Genelgesi Yayımladı!

İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen bildiriye göre yeni genelge yayımlandı. 23 Nisan ve ilerleyen günleri kapsayan genelde yayımlanarak yürürlüğe girdi.

İçişleri Bakanlığı Nisan Ayı İkinci Yeni Kısıtlama Genelgesi Yayımladı!

Milyonların merak ettiği genelge yayımlandı. İçişleri bakanlığı tarafından yayımlanan genelfye göre yeni kısıtlamalar yapıldı. Nisan ayı içerisinde Sokapa Çıkma yasağı hakkında ikinci genel yayımlanarak Türkiye Geneli paylaşıldı. 

23 Nisan Sokağa Çıkma Yasağı Olacak!

Tüm Türkiyenin merak ettiği kısıtlama kararı belli oldu. Bu kapsamda yayımlanan genelgeye göre 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak. Bu kapsamda Sokağa çıkma kısıtlaması 22 Nisan 2021 tarihi saat 19:00 ile başlayıp 26 Nisan 2021 tarihi saat 05:00 itibari ile sona erecektir.

Daha önce genelge ile belirtilen "Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi" aynen geçerli olacak.

3 GÜNLÜK YENİ KISITLAMA KADARI:

Hafta sonu 10.00- 17.00 saatleri arasında açık olan bakkal, market, kasap, manav ve kuruyemişçi ile şehirlerarası seyahat kısıtlamasına dair usul ve esaslar23 NisanCuma günü de bire bir uygulanacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Anıtkabir ve Birinci Meclis'te gerçekleştirilecek tören ve kutlamalar dışında tüm il ve ilçelerde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı aşağıdaki esaslara göre kutlanacak.

  • Milli Eğitim Bakanlığının 06.04.2021 tarih ve 23672112 sayılı yazısı doğrultusunda çelenk sunma törenleri fiziki mesafe koşullarına uygun şekilde asgari düzeyde katılımla gerçekleştirilecek.
  • Çelenk sunma törenleri dışında kişilerin bir araya gelmesine neden olabilecek kutlama programları yapılmayacak. Bunun yerine Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının coşkusunu yansıtabilecek başta kolluk araçlarından oluşmak üzere araç konvoyları, ses, ışık ve havai ışık gösterileri, mobil araçlarla gösteriler ile çevrimiçi etkinliklere ağırlık verilecek.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenlerinde görevli olan kişiler de tören ve kutlama programları süresi ile sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacak.

Bu esaslar doğrultusunda Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 nci ve 72 nci maddeleri uyarınca İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları kararları ivedilikle alınacak.

NİSAN AYI İLK GENELDE BURADA

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2021, 10:37
YORUM EKLE