İçişleri Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğini Değiştirdi Birçok Kişi İşten Çıkarıldı!

İç İşleri Bakanlığı bir çok kamu kurumları yönetmeliğinde değişikliğe gitti. Gidilen değişiklik sonrasında bir çok kişi işten çıkarıldı. Haberin ayrıntıları sitemizdedir.

İçişleri Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğini Değiştirdi Birçok Kişi İşten Çıkarıldı!

18 Ocak 2020’de Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre İçişleri Bakanlığı, Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği değişmiş olup bu değişiklik ile birlikteil yazı işleri müdürü olabilmek için, İlçe yazı işleri müdürü veya ilçe nüfus müdürü kadrosunda en az 2 yıl çalışmış olmak şartı getirildi. Değişiklikle birlikte aynı zamanda Elbistan Belediyesi olmak üzere birçok il ve ilçede işten çıkarılmalarında da yaşandığı ifade edildi.

Yönetmelik Değişti

İlgili düzenlemede, genel müdür yardımcısı ve daire başkanlığına atanma şartları yönetmelikten çıkarılmış olup değişiklik şu şekilde gerçekleşmiştir:

MADDE 8 – (1) Bu fıkrada belirtilen atanma şartlarını taşıyor olmak ve atamaya yetkili amirin uygun görmesi kaydıyla aşağıda belirtilen unvanlı kadrolara naklen atanmak mümkündür:

a) İl nüfus ve vatandaşlık müdürü, il yazı işleri müdürü, il planlama ve koordinasyon müdürü, il idare kurulu müdürü, idare ve denetim müdürü ve 112 acil çağrı merkezi müdürü kadrolarına kurum içinden sınavsız atanabilmek için;

1) Fakülte veya dört yıllık yüksekokul mezunu olmak.

2) İlçe yazı işleri müdürü veya ilçe nüfus müdürü kadrosunda en az 2 yıl çalışmış olmak kaydıyla toplam 10 yıl hizmet süresine sahip olmak.

b) İl sosyal etüt ve proje müdürü, il sivil toplumla ilişkiler müdürü ve il basın ve halkla ilişkiler müdürü kadrolarına kurum içinden veya kurum dışından sınavsız atanabilmek için;

1) Fakülte veya dört yıllık yüksekokul mezunu olmak.

2) Toplam on yıl hizmet süresine sahip olmak.

İlgili değişiklik sebebi ile farklı il ve ilçelerde işten çıkarılmaların yaşandığı ifade edilmekte olup işten çıkarılan vatandaşlar haklarını sosyal medya ve haber kanalları aracılığı ile duyurmaya çalışmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2020, 20:42
YORUM EKLE