İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Kadın Polis Alımında Öğrenim Durumu ile Renk Körlüğü Açıklaması Geldi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugün katıldığı bir seçim programında polis alımları ile ilgili bir soruya yanıt verdi. 2 Bin 500 polis alımında öğrenim durumu ile 15 bi npolis alımı renk körlüğü sorusuna verilen yanıt haberimizde..

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Kadın Polis Alımında Öğrenim Durumu ile Renk Körlüğü Açıklaması Geldi!

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı birimlerde görevlendirilmek üzere yeni polis alımları yapılacak.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yerel seçimler kapsamında programlarına devam ediyor. Seçim çalışmaları kapsamında tv kanalında gazetecilerin sorularında ve seçim otobüsü üzerinden bazı açıklamalar yapıldı. Buna göre Bakan Soylu polis alımlarında adayların merakla sorduğu sorulardan renk körlüğü ile bayan polis alımlarında öğrenim durumu sorusuna cevap geldi.

BAYAN POLİS ALIMI ÖĞRENİM DURUMU;

EGM 2 Bin 500 polis alımları için yapılan açıklamalarda öğrenim durumlarında lisans mezunlarının başvuru yapılabileceği ifade edildi. Vatandaşların bayan polis alımlarında ön lisans mezunu adayların da başvuru yapmak istedikleri ifade edilince; "istiyor musunuz önlisans mezunları başvuru yapabilsin mi" diye sordu Bakan Soylu yaptığı daha sonra yaptığı açıklamada ön lisans mezunu adayların başvuru yapabileceğini ifade etti.

RENK KÖRLÜĞÜ İLE İLGİLİ..

Bakan Soylu renk körlüğü ve diğer konular hakkında çalışmaların yapıldığı ifade ederek emniyet mensubu alımlarında en iyi kişiler arasında seçildiği ifade edildi.

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde 24. Dönem POMEM alımları için sınav duyurusu açıklandı. Kadın adaylara yönelik olarak başvuru şartları ve diğer detaylar önümüzdeki günlerde belli olması bekleniyor. 81 il ve 700 polis merkezinde istihdam edilecek olan alımlar kapsamında başvuru kılavuzu Polis Akademisi resmi internet sitesi üzerinden duyurulacak. İşin olsa ekibi olarak sitemi üzerinden adayların bilgisine sunmaya devam edeceğiz.

Diğer gelişmelerden anında haberdar olmak için işin olsa mobil uygulamalarımızı indirebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2019, 23:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ümit Erarslan
Ümit Erarslan - 4 yıl Önce

Kaldırılsın artık şu renk körlüğü bizlerde görev alabilelim Egm ve Tsk da.

Ömer dikmen
Ömer dikmen - 4 yıl Önce

Önemli duyuruymuş gibi okuyoruz. Ama bilgi değil genelde kelime kalabalığı yapıyorsunuz..

Engin aydin
Engin aydin - 4 yıl Önce

Milyonlarca insan mağdur sadece bu sebebten.. ben bekci olamadim lutfen bununla ilgili biseler yapin sayin yetkililer.biz vatana millete hizmet etmek icin her daim haziriz.bizlerede yazik bu Allah c.c verdigi birsey. Siz bunu engel olarak sayarsaniz biz ne yapalim vatana hizmet etme hakkimiz yokmu.

Gülsüm kck
Gülsüm kck - 4 yıl Önce

Lütfen daha verimli daha objektif daha kolay anlaşılabilecek bir haber ve ilan yaparmısın lütfen.tadında bırakın olmamış alımları varmış gibi bize ısıtıp ısıtıp 10 defa okutmayın merhametli olun az..

Osman
Osman - 4 yıl Önce

Lütfen kaldırılsın renk körlüğü

Osman bekar
Osman bekar - 4 yıl Önce

O zaman ya sakatlık olarak toplumda koyun bunun adını insanları malulen emekli edin, yada nedir bu ya renk körlüğü diye milletle dalga geçmeyin.

Önce vatan
Önce vatan - 4 yıl Önce

Arkadaşlar sadece sabredin bu iş insAllah Allahın izniyle renk körlügü kalkacak silah arkadaşlarım sizlerden cok inanın ki ben istiyorum bu mesleğe gire bilmeyi

önce vatan
önce vatan - 4 yıl Önce

acıkca ve net söylüyorum renk körlügü engeli kalkmadan okul okumayın çünkü okusanız da hiç bir kamur kurumuna giremiyorsunuz