İçişleri Bakanı Açıkladı! 16 Bin 500 Polis Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklama da 16 bin 500 polis alımı yapılacağı duyuruldu. Peki polis alımları ne zaman ve nasıl yapılacak?

İçişleri Bakanı Açıkladı! 16 Bin 500 Polis Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerini sürdürmekte olan Emniyet Genel Müdürlüğü her sene açık olduğunu tespit ettiği kadrolar için polis alımı gerçekleştirmektedir. Bu sene 22. dönem POMEM kapsamında 10 bin polis alımı yapıldı ve bu alım harici yeni alımların yapılacağı açıklamaları gelirken İçişleri Bakanı sene sonuna kadar 16 bin 500 polis alımı daha yapılacağını söyledi.

Bilindiği üzere 16 bin 500 polis alımı Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM, Polis Amirleri Eğitim Merkezi PAEM ve Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO kapsamında yapılacak olup sene sonuna kadar bu eğitim kurumlarına toplam 16 bin 500 polis öğrencisi yerleştirilecektir.

POLİS ALIMI DETAYLARI

Polis Akademisi Başkanlığınca Mayıs ayının son haftasında yapılan duyuru ile Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM için 10 bin polis, Polis Amirleri Eğitim Merkezi PAEM için 3 bin polis ve Polis Meslek Yüksek Okulu PMYO için 2 bin 500 polis alımının yapılacağı duyurulmuştu. Bu alımlar ile toplam 15 bin 500 kişilik alım yapılmış olunuyor fakat İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 16 bin 500 polis alımı yapılacağını duyurmuştu. Yani bu alımlardan ek olarak bin kişilik alım daha yapılabilir ya da yukarıda verilmiş olan rakamlar artırılarak toplam bin kişilik alımın daha yapılması sağlanabilir. Yakın zamanda polis alımı hakkında yeni gelişmeler olacaktır.

POLİS ALIMI ve HABERLERİ BURADA

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2018, 14:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cihan
Cihan - 4 yıl Önce

Kpss şartı varmı?yaş sınırı kaç

Vatandas
Vatandas - 4 yıl Önce

Bekcilikte yası kırk yapin demir gibiyiz lutfen sayin bakanim üniversite mezunuyuz guvenlik gorevlisi olaraka çalışmaktayız lütfen

Filiz uçan
Filiz uçan - 4 yıl Önce

Ne olur yaş sınırını kaldırın

Hülya
Hülya - 4 yıl Önce

Bu alıma çok sevindim ama yaş şartı esnetilirse emin olabilirsiniz başvuran insan sayısı çok daha fazla olucak

tuğçe
tuğçe - 4 yıl Önce

sayın bakanım yaşı esnetin 33 yaşındyım atama beklerken yaşlanacağız

Hakan
Hakan - 4 yıl Önce

BEKÇİLİKTE EN AZ LİSE ŞARTI OLMALI ...
YOKSA BÜYÜK BİR HAKSIZLIK OLUR ....
BEKÇİLİKTE VE POLİSLİKTE ASKERLİK ŞARTI KALDIRILMALI.....

kimimben
kimimben - 4 yıl Önce

Bekçi alımında yaş 50 olmalı lütfen.

Okan kardemir
Okan kardemir - 4 yıl Önce

29 yasindayim basvuramiyorum. 1.85 boyum var sporcuyum. Kpss 71 Neyim eksik anlamiyorum.