İçişleri Bakanı Açıkladı! 10 Bin Polis Alınacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafında kamuoyuna önemli bir duyuru yapıldı ve 2018 yılı içerisinde 10 bin polis alımı daha yapacaklarını belirtti.

İçişleri Bakanı Açıkladı! 10 Bin Polis Alınacak

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerini sürdürmekte olan Emniyet Genel Müdürlüğü EGM her sene açık olan pozisyonlar için Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile on binlerce farklı sınıflar için polis alımları gerçekleştirmektedir.

Buna göre bu sene en yakın 22. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM alımı yapılmış olup bu alımda normal polis memuru sınıfı için toplam 10 bin kişilik öğrenci alımı başvuruları kabul edildi. Buna göre 10 bin kişilik polis alımı başvuruları yapılmış oldu. Bu sene içerisinde yine polis alımı yapılması beklenirken kamuoyuna müjdeli haber Bakan tarafından geldi.

10 BİN POLİS ALIMI DAHA YAPILACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bilindiği üzere aralıklarla kamuoyuna konu hakkında açıklamalar yapmakta olup yeni yaptığı açıklamasında polis alımı müjdesi bekleyenlere müjdeli haberi verdi. Buna göre 2018 yılında 10 bin polis alımının daha yapılacağı belirtildi.

Ancak alımların hangi sınıf için yapılacağı yönünde her hangi bir bilgi verilmedi. Yine Polis Meslek Yüksek Okulu, Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM, Polis Amirleri Eğitim Merkezinden hangi eğitim kurumları için alımlarının yapılacağı ve Polis Özel Harekat PÖH alımı içinde kadro ayrılıp ayrılmayacağı konusunda bilgi verilmedi. İlan yayımlandığında www.isinolsa.com ekibi olarak sizlere konu hakkında bilgi vereceğiz.

İLAN YAYIMLANDIĞINDAN HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?
Anlık Bildirim: Mobil Uygulamamızı İndirin
Sosyal Medyadan Bizi Takip Edin

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2018, 20:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
İSMAİL SARIGÜNEY
İSMAİL SARIGÜNEY - 4 yıl Önce

Sayın İÇİŞLERİ BAKANIMIZ SÜLEYMAN SOYLUDAN tek ricamız 10 bin polis alımının lise mezunu PÖH olmasını rica ediyoruz bu VATAN için her daim CAN vermeye hazır gençleriz...

Fevzi çakmak
Fevzi çakmak - 4 yıl Önce

Lise mezunu polis ülkenin geleceği için zarardır .

Kurban altinoz
Kurban altinoz - 4 yıl Önce

Yaş 35 kpss 60 olsun önlisans lise aynı olsun vatana hizmet edelim

Gamze
Gamze - 4 yıl Önce

Lise önlisans KPSS 60olsun lütfen tek istedigim beklediğim bu bndadada hüsran yasamak istemiyorum. Ben canı gönülden severek ve isteyerek canımı kanımı vermeye hazırım benim gibi bu hayale kavuşmak isteyenler bu defa mahrum kalmasın ne olur

Huseyin ERTURHAN
Huseyin ERTURHAN - 4 yıl Önce

Ismail sariguney aynen sana katılıyorum kaç sefer denedim inşAllah bu kez olur

Canan
Canan - 4 yıl Önce

Ön lisans puanı lütfen 60 a düşürülsün 2016 kpss puanı yüzünden başvuru yapamamak çok üzücü lütfen puan aşağı cekilsin

Mesut
Mesut - 4 yıl Önce

Önlisans kpss puanı 65 düşürülsün bizlere yardımcı olun