İçişleri Bakanı 25. Dönem POMEM Alımı Yeni Açıklamalar Yaptı!

İçişleri Bakanı Soylu, 25. dönem POMEM alımları hakkında önemli bilgiler verdi. Bakan 25. Dönem POMEM alımları için tarih verdi.

İçişleri Bakanı 25. Dönem POMEM Alımı Yeni Açıklamalar Yaptı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 31 Mayıs 2019 Cuma günü farklı ve önemli konulara değindi. Bu konulardan biriside polis alımı için yapılan rakamları açıkladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sözlerine şöyle devam etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 18 bin polis ve çarşı ve mahalle bekçisi alımı ilanına 580 bin kişinin başvuru yaptığını açıkladı. Ayrıca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 25. dönem polis alımına ilişkin tarihi de adaylar ile paylaştı.

PÖH OLMAK İSTEYEN POLİSLİK SINAVLARINA BAŞVURSUN, KAZANSIN!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, özel harekat kadrosunda yer alan polis sayısını da açıkladı ve bu sayının 25 bin kadar olduğunu dile getirdi. 25 bin özel harekat polisinin şuanda yeterli olduğunu ancak içeride aktif olarak görev yapan polisler arasından polis özel harekat alımı yapmak niyetlerinde olduğunu dile getirdi. 

Özel harekat polisi olmak isteyen adaylara tavsiyelerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, pöh olmak isteyenler polislik sınavlarına girip kazansınlar oldu. Sözlerine devam eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, eğer alırsak az bir sayı alım yapacağız ve bundan sonra polis özel harekat alımlarını içeriden alacağız ifadelerini kullandı.

İçeriden özel harekat almak bizi rahatlatacağı için adayların polislik sınavlarına girmelerini tavsiye ediyorum dedi.

25. DÖNEM POMEM ALIM İÇİN TARİH DE VERDİ!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 25. dönem yapılması planlanan pomem alımlarının da Ağustos ile Eylül ayında yapılacağını ifade etti. Tam net bir tarih vermeyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ağustos sonu çalışma biter ve Ağustos, Eylül'de pomem alım ilanına çıkılır bilgisini aktardı.

İlan Yayımlandığında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil uygulamasını indirerek anında ilandan haberdar olabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2019, 14:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
önlisans
önlisans - 4 yıl Önce

Kpss puanim 62.kpss puani 60 olsun önlisans.3 puanla basvuramyicagim.yazik degil mi bize sayin bakanim soylu.tüm önlisanslarin ortak cagrisi noktasi 60.selamlar.saygilarimla.

Mustafa altundağ
Mustafa altundağ @önlisans - 4 yıl Önce

Kpss önlisans 65 düştümü ki ben 69.82 aldim bence hala 70 puan

Misafir
Misafir @önlisans - 4 yıl Önce

Niye kpss önlisans 65 e mi düştü

Mehmet
Mehmet - 4 yıl Önce

Korucu alımı ne zaman basliyacak