Hükümetten Bedelli Askerlik Açıklaması Geldi! Bedelli Askerlik Çıkacak Mı? Ne Zaman Çıkacak

Bedelli askerlik bekleyenler için hükümetten konu hakkında yeni bir açıklama geldi. Peki bedelli askerlik çıkacak mı? Bedelli askerlik çıkacaksa ne zaman çıkacak tarih belli mi?

Hükümetten Bedelli Askerlik Açıklaması Geldi! Bedelli Askerlik Çıkacak Mı? Ne Zaman Çıkacak

Bilindiği üzere ülkemizde geçtiğimiz sene belirli yaşı dolduran ve askere gitmek istemeyen kişiler için bedelli askerlik yasası çıktı. Bu bedelli askerlik yasası ile 18 bin lira ücretini ödeyen kişiler askere gitmedi ve askerden muaf sayıldı. Şu anda Türkiye'de askere gitme oranları her ne kadar yükselmiş de olsa halen askere gitmek istemeyen pek çok kişi bedelli askerliğin çıkmasını istiyor.

Bedelli askerlik çıkacak mı soruları giderek artarken konu hakkında sonunda hükümetten açıklama geldi. Buna göre Hükümet Sözcüsü olarak bilinen Bekir Bozdağ bedelli askerlik hakkında açıklama yaptı.

BEDELLİ ASKERLİK DUYURUSU

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ tarafından yapılan açıklama da böyle bir ortamda bedelli askerlik görüşmelerinin mümkün olmadığı belirtildi. Şu anda hükümet bedelli askerliği gündemine almış değil ve uzun bir süre daha alma planı yapmıyor. Peki bedelli askerlik ne zaman çıkacak.

BEDELLİ ASKERLİK NE ZAMAN ÇIKACAK

Bedelli askerliğin ne zaman çıkacağı hakkında bir tarih bulunmuyor fakat ülkemizdeki ortamın düzenlenmesi operasyonların azalmasından sonra ancak bedelli askerliğin hükümetin gündemine geleceği tahmin edilmektedir. Konu hakkında yeni açıklamalar geldikçe sizlere ileteceğiz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tolgahan
Tolgahan - 5 yıl Önce

Tabi çıkmaz artık oğulları damatları önceki bedellilerden yararlandı şimdiki mağdurlar umurlarındamı

noktaci
noktaci - 5 yıl Önce

yaşi gelen bakan evladı kalmadı desenize

Ahmet
Ahmet - 5 yıl Önce

verilen sözler tutulmadı. zor durumdayız halen anlamıyorlar. bizde busefer sandıkta sözümüzü tutmayacağız.

Salih
Salih - 5 yıl Önce

Sandıkta görüşürüz

misafir
misafir - 5 yıl Önce

Seçimlerde oyum bedelliye olacak.

misafir
misafir - 5 yıl Önce

Bedelli çıkmazsa %50+1 sıkıntıya girer.

Ertugrul
Ertugrul - 5 yıl Önce

çıkmazsa artık size oy yok

erkek?
erkek? - 5 yıl Önce

askerliği bedelli yapıp erkeğim dile dolaşmak? yazık.. eskiden dedelerimiz 24 ay, 15 ay askerlik yapardı, şimdi üniversite okuyanlara bile 6 ay çok geliyor. gerçekten yazık.