Hükümet Sözcüsu Taşeron İşçilere Şimdiden Hayırlı Olsun Açıklamasında Bulundu! Detaylar Nedir?

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ taşeron işçilere kamuya geçiş süreci hakkında şimdiden hayırlı olsun açıklamasında bulundu. Peki yasa hakkında detaylar nedir?

Hükümet Sözcüsu Taşeron İşçilere Şimdiden Hayırlı Olsun Açıklamasında Bulundu! Detaylar Nedir?

Ülkemizde faaliyet göstermekte olan 720 bin civarında taşeron işçinin kamuya geçiş sürecinin bu sene sonuna kadar gerçekleştirilmesi beklenmektedir. Ancak sözleşme mi yapılacak, kadro mu verilecek gibi sorular giderek artmaya devam ederken Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ tarafından taşeron yasası hakkında önemli bir açıklama yapıldı.

Buna göre Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ tarafından yapılan açıklama da taşeron işçilere müjdeli haber verildi mi? Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ taşeron yasası hakkında ne gibi açıklamalarda bulundu.

MECLİS GÖRÜŞMEYAPACAK

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ'ın yaptığı açıklamasında Başbakan Binali Yıldırım ile başkanlıkların görüşmeler yaptığı, tespit edilen eksikliklerin belirtilmesi üzerine buralarda yeni düzenlemelerin yapılmaya devam ettiği, çalışmaların tamamlanması ile Bakanlar Kurulunun taşerona kamu güvencesi hakkında görüşme yapması ve son olarak konunun Meclise sunulacağını ifade ederken bütçeden sonra görüşmelerin Meclis de yapılacağı ve şimdiden hayırlı olsun ifadeleri kullanıldı.

Buna göre Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ tarafından yapılan açıklama da taşerona kadro hakkında detaylı görüşmelerin yapıldığı öğrenildi. Taşerona kamu güvencesi tarihi hakkında ise Aralık ayı ya da Ocak ayı tahminlerinde bulunuldu.

TÜM HABERLERİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Taşeron
Taşeron - 5 yıl Önce

Taşeron yasası 2019 a ertenlenmiş kendinizi boşa yormayın

Hakan
Hakan - 5 yıl Önce

Allahrızası için yeter artık belediyeler kadro bekliyor sayın cumhurbaşkanım.her iş bizde ona koş şunu getir iki çocugüm var ev kira sen bilirsin Recep baba

Yasar tubay
Yasar tubay - 5 yıl Önce

Edirne belediyesi maaşları 2 ay gecikdirdi

rizeli
rizeli - 5 yıl Önce

kadro yok zaten sözleşme var belediyeyeye veremez çünkü belediye özerk oldundan kendi işini gorur

Yaşar tubay
Yaşar tubay - 5 yıl Önce

Edirne belediyesi dağa maaşları vermedi 2.ikinci aya giriyoz

MURAT
MURAT - 5 yıl Önce

Aralık ayı TAŞERONA KADRO DİYEN AKP HÜKÜMETİ BU seferde OCAK ayına attı KADRO tarihini BİR Gariplik var bu işte

Erdal
Erdal - 5 yıl Önce

Sadece taşeron mu var 5ay29 gün çalışan mevsimlik işçiler nolacak 6ay tok 6 ay ac yasiyaruz

Yasar
Yasar - 5 yıl Önce

ihasAllah gelir Edirne belediyesi maaşları geciktirir 2 aya giriyoz