Hükümet Kadro Alamayan Taşeron İşçilere Kadro Vermek İçin Çalışma Başlattı

Türk İş Başkanı Ergün Atalay tarafından yapılan duyuru ile hükümetin kadro alamayan taşeron işçilere kadro vermek için çalışma başlattığı söylendi.

Hükümet Kadro Alamayan Taşeron İşçilere Kadro Vermek İçin Çalışma Başlattı

Ülkemizde çıkarılan taşeron yasası kapsamında kamu kurumlarında alt iş verenler aracılığı ile istihdam etmekte olan taşeron işçilere kadroları verildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan müjdeli haber ile 900 bin işçiye devlet güvencesi verildiği söylenmişti. Buna göre çalıştığı kurum, işe girilen tarih ya da çalıştığı pozisyondan dolayı bazı taşeron işçilere kadro verilmemişti.

Kadro alamayan taşeron işçilere kadro verilecek mi sorguları sürerken İşin Olsa ekibi olarak bizlerde sıklıkla yaptığı haberler ile konuyu gündeme getirmeye özen gösterdik. Buna göre Türk İş Başkanı Ergün Atalay tarafından yapılan duyuruda kadro alamayan taşeron işçilere kadro verilmesi için çalışmanın başlatıldığı söylendi.

MALİYE BAKANLIĞI İNCELEME YAPIYOR

Türk İş Başkanı Ergün Atalay tarafından resmi olarak kamuoyuna yapılan duyuruda Maliye Bakanlığının kadro alamayan taşeron işçilere kadro verilmesi için çalışma başlattığı ve Hazine Müsteşarlığının da onay vermesi sonucu kadroların verileceği birkaç güne kadar çalışmaların sona ereceği ve olumlu haberin geleceği söylendi. Buna göre kadro alamayan taşeron işçilerin yakın zamanda kadro alması bekleniyor. Resmi kaynaklardan konu hakkında duyuru geldikçe sizlere bilgi vermeye devam edeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2018, 00:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elmas
Elmas - 5 yıl Önce

Hastane yemekhanesi kadro dışı bırakıldı aynı hastanede temizlik güvenlik kadro alıyor yemekhaneye personeli kadro dışı bu adaletmi hani tüm taserona ayrimsiz şartsız kadro dediler herkesin hakkını yediler yemekhane personeli kadro istiyoruz yüzde yetmişe takılan yemekhane personeli adaletislige takıldı seçimden önce kadro alamayan tüm taşeronlar kadro alsin

asıl işçi
asıl işçi - 5 yıl Önce

Hastanede Çalışan asıl işi yapan sağlıkçılara kadro vereceğiz dediler. Hiç bir sağlıkçıyı kadroya almadılar. Ben hala aynı hastanede taşeron olarak laboratuvarda çalışıyorum. seçim öncesi çalışma yapmadınızda şimdi de seçimden sonra yalanını mı uyduruyorsunuz.

Refik Sadık EZMEN
Refik Sadık EZMEN - 5 yıl Önce

TÜM ŞOFÖRLÜ ARAÇ KİRALAMA İHALESİ KAPSAMINDAKİ KİRALIK ŞOFÖRLERDE KADROYA GEÇİRİLMELİ VE DEVLETİMİN HİÇBİR KURUMUNDA TEK BİR TAŞERON İŞÇİ KALMAMALI!:
696/KHK taşeron düzenlemesi, kamu kurumlarında görev yapan binlerce kiralık şoförleri derinden üzdü. Anayasa'nın eşitlik ilkesini hatırlatıyor ve kamu'da kiralık şoförler olarak kadromuzun verilmesini istiyoruz.
Şoförlü araç kiralama ihalesi kapsamında kamuda çalışan kiralık şoförler olarak devletimize sesimizi yeterince duyuramadık.
İhalelerin fazlası işçilik üzerine olması durumunda işçilerin kadroya geçirilmesine müsaade edilirken, Kiralık Şoförler bu şartı sağlamadığı için 696/KHK'da kadro dışında bırakıldı. Bu durum eşitlik ilkesine aykırıdır.
Kamu personelleri arasında eşitlik ilkesi gereğince, tüm çalışanlar kadroya geçirilmeli dir. Aksi takdirde ileride sadece hukuken değil, aynı zamanda sosyolojik olarak da ciddi sorun ve sonuçları da beraberinde getirecektir.

Hakan
Hakan - 5 yıl Önce

Çok duyduk bunları.

BURCU
BURCU - 5 yıl Önce

DEVLETE BAĞLIO HASTANEDE ÇALIŞIYORUM.HERKES KADRO ALDI AMA BEN HASTANENİN CİHAZ SÖZLEŞMESİ YAPTIĞI FİRMAYA BAĞLI ÇALIŞTIĞIM İÇİN YARARLANAMADIM.SAÇMALIK HASTANENİN YAPTIĞI GİRİŞİMDEN DOLAYI MADUR OLDUM.

yavuz
yavuz - 5 yıl Önce

Yemekhanelere neden kadro yok

Ahmet
Ahmet - 5 yıl Önce

4 ARALIK KRİTERİ YÜZÜNDEN İŞİMDEN OLDUM. Kadro vermeyecektiniz 2 3 ay sonra işimizden atacaktınız neden 4 aralıktan sonra işe aldınız. ? işimizden olacaktık niye işe girdik.Hani diyorsunuz ya haksızlığın önüne geçmek için 4 aralık kriterini koyduk diye. Bi kafanızı kaldırın hangi Devlet kurumu torpilsiz adam alıyor..Haksızlık öyle 4 aralık kriteri koymakla önlenmiyor..

okan meb
okan meb - 5 yıl Önce

meb okullarda çalışan işçiler de 9.ay 29 gün okullar bitince çıkış veriliyor düzenleme bekliyoruz