Hükümet 3 Yıllık İhaleye Çıktı! Taşeron İşçiler İçin Kadro Yok mu?

Taşeron işçilerin kadroya alınmasına dair yeni yılı işaret eden Başbakan Binali Yıldırım’ın sözlerinin aksine hükümet, taşeronlar için 3 yıllık ihaleye çıkıyor. işler taşeronlara dair son dakika haberleri.

Hükümet 3 Yıllık İhaleye Çıktı! Taşeron İşçiler İçin Kadro Yok mu?
Taşeron işçilerin kadroya alınmasına dair yeni yılı işaret eden Başbakan Binali Yıldırım’ın sözlerinin aksine hükümet, taşeronlar için 3 yıllık ihaleye çıkıyor. işler taşeronlara dair son dakika haberleri. Uzun zamandır Türkiye geneli binlerce taşeron işçisinin beklediği “ taşeron işçilerin kadroya alınması konusunda her geçen gün yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. En çok dikkat çeken gelişme ise taşeronlar için bazı kurumların taşeron işçi ihaleleri açmaları oldu. Kamu kurumlarında çalışanların bu yıl sonunda bitecek olan sözleşmeleri sona erecek. Bu kurumlar kendi bünyelerinde çalıştırdıkları temizlik görevlileri, güvenlik görevlileri gibi taşeron statüsünde olan işçiler için yeniden ihaleye çıkmak adına Maliye’den bilgi istedi ve Maliye tarafından ise bu görüşe olumlu yanıt verildiği konuşulmaya başlandığı iddia edildi. Maliye ile yapılan istişarelerin ardından bazı kurumlar, 36 aylık(3 yıl) ileriye dönük sözleşme yapmak adına ihaleye çıktığı ifade ediliyor. Taşeron işçiler için yeni sunulacak olan sözleşme süresinin 1 Ocak 2018 tarihinden başlayarak 31 Aralık 2020 tarihine kadar devam edecek. Kurumlar tarafından gerçekleşen ihaleler doğrultusunda bazı şirketlerle taşeron işçiler arasında yapılan sözleşmeye göre, taşeron kadrosuna devam etmesi öngörülüyor. Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı gibi eğer hazırlanan taşeron çalışması, kadro ile sonuçlanırsa şirketlere yüksek bedellerde tazminat ödemesi yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2017, 21:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şeref  çakıroğlu
Şeref çakıroğlu - 5 yıl Önce

Kardeşim burada bir not hatırlatayım ihale fesif bedeli 0 tl dir ibaresi var neden tazminat ödesin ki BELEDİYE

Ghn
Ghn - 5 yıl Önce

Haha geri vitessssss aferim aadam olcaklar yalancının mumu yatsıya kadar aslanım zamanında karayollarına danvermislermi tasminat malum onlar kadrolu oldular ve bir yili askindir indiyorlar adamlar digerleri avucunu yalasin :))) habaha fakirler

Hkk
Hkk - 5 yıl Önce

Insanları umutlandirp hayallerini yıkmayın veriyorsanız söz arkasında olun.