Hesabına 9 Milyon TL Yatan Vatandaş 3 Günlüğüne Milyonerliği Tattı! Parayı İade Etti

Ankara’da yaşayan bir kamu kurumunda mühendis olan Mustafa Güneş(55), banka hesabını kontrol ettiğinde, hesabında 9 milyon 609 bin 596 lira 76 kuruş olduğunu fark etti. 3 gün boyunca milyoner olan Güneş, bankaya giderek hatayı düzelttirdi.

Hesabına 9 Milyon TL Yatan Vatandaş 3 Günlüğüne Milyonerliği Tattı! Parayı İade Etti

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde yaşayan ve bir kamu kurumunda mühendis olarak çalışan evli ve üç çocuk babası olan Mustafa Güneş, 5 Nisan Cuma günü ufak miktarda parası bulunan banka hesabını internet bankacılığı sisteminden kontrol etti. Hesabında 9 milyon 609 bin 596 lira 76 kuruş olduğunu görünce şaşkına dönen Güneş, bir hatanın olduğunu ve bankanın bunun düzelteceğini düşünerek bekledi.

BEKLEDİ AMA DEĞİŞİKLİK OLMADI

Hafta sonu boyunca milyoner olan Güneş, 8 Nisan Pazartesi günü durumda herhangi bir değişiklik olmadığını görünce öğlen vakti bankaya gitti. Banka müdürü ile görüşerek durumu anlatan Güneş, "Banka müdürü bunun çok istisnai bir sistem hatası olduğunu söyledi. 3 gün süren milyonerliğim, bankada yaklaşık 1 saat süren işlemlerin ardından sona erdi " dedi.

MİLYONERLİĞİ TATTI, HEM DE HİÇ HARCAMADAN

Bankanın yaptığı inceleme sonucunda durumun bir sistem hatası olduğunu böylece Güneş’in hesabına paranın aktarıldığını belirtti. Yapılan 1 saatlik işlem sonunda hata düzeltilerek Mustafa Güneş’in hesabındaki para geri alındı.
Başına gelen bu olayın istisnai bir durum olduğunu ve tedirginlik yaşadığını esprili bir dille aktaran Güneş, "3 gün süren milyonerliğim, bankada yaklaşık 1 saat süren işlemlerin ardından sona erdi. 1 saat içinde milyoner olmaktan çıkıp, memuriyet hayatıma geri döndüm. 3 günlüğüne milyoner oldum. Ama bu süre içinde birçok duyguyu yaşadım. Tedirgin oldum; çünkü art niyetliler bilse ve peşime düşseler diye bunun tedirginliğini yaşadım" dedi.

YORUM EKLE