Her Sene Kasım Ayında Yaklaşık 4-5 Bin Hakim Savcı Alımı Yapılacak

İbn Haldun Üniversitesinin düzenlemiş olduğu Sosyal Bilimler Zirvesine açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı, hakim ve savcılık konusuna değinerek iş alımlarıyla ilgili flaş açıklamalarda bulundu.

Her Sene Kasım Ayında Yaklaşık 4-5 Bin Hakim Savcı Alımı Yapılacak

Adalet Bakanı olarak konuşma yapan Abdülhamit Gül, yaptığı konuşma sırasında “Her sene olmak üzere Kasım aylarında yaklaşık olarak 4-5 bin civarında hakim ve savcı alımı yapmayı amaçlamaktayız bu süreç zarfında da eğitim sisteminde daha çok mezun vererek mezun olan arkadaşlarımızın bilgilerini taze tutup hemen mesleğe girsinler diye her yıl Kasım ayı içerisinde mezuniyet ile bağlantılı bir şekilde hakim ve savcı adaylarımıza iş fırsatı vereceğiz” dedi.

Temel Hedefimiz Önümüzdeki 5 Sene içerisinde 4-5 Bin Savcı Alımı Gerçekleştirmek

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, ibn Haldun Üniversitesi tarafından düzenlenen Sosyal Bilimleri dalında eğitim almak isteyen kişilere yönelik düzenlenen konferans da açıklamalar yapan Adalet Bakanı, öğrencilere geleceğe yönelik tavsiyelerde bulunup onları motive edecek açıklamalar yaptı. Yapmış olduğu konuşma sırasında söz hakim ve savcılık ihtiyacına yönelik ihtiyaca geldiğinde konuşmasına şöyle devam etti “Baktığımızda cübbelerini giyip bu ülke üzerinde ki anayasaya değil de ülke dışında olan farklı yerlere bağlı kaldıklarını, emir alan hakim ve savcılar gördük. Devlet olarak bu çizgiden çıkanlar tasfiye edilerek uzaklaştırıldı. 4 bine yakın hakim ve savcılar ihraç edildi. Sayısal olarak değil nitelik olarak da ciddi ihtiyacımız oldu. Eğitimsel olarak yüzde 50 üzerinde 5 yıl ve altında hakim ve savcı tecrübemiz oldu. Bizlerin burada ki temel ihtiyacımız bundan sonraki yaklaşık 5 yıllık hedefimizde her sene 4-5 bine yakın savcı ve hakim alarak eğitimsel bilgileri ön plana çıkarmaya çalışmaktayız” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 18:13

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE