Hava Kuvvetleri Komutanlığı 5 Bin Sözleşmeli Er Alımı Yapacak

Hava Kuvvetleri Komutanlığından yayınlanan bildiri ile toplam 5 bin sözleşmeli er alımı yapılacağı duyuruldu.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı 5 Bin Sözleşmeli Er Alımı Yapacak
Hava Kuvvetleri Komutanlığı her sene askeri personel alımı yapmaktadır. Genel olarak alımlar için Hava Kuvvetleri Komutanlığı sınav düzenlemekte bu sınavlardan başarılı olan adayları bazı testlere tabii tutmaktadır. Bu testler arasında sağlık, spor bulunurken mülakatta önemli bir faktördür. Mülakatta adaylara bazı bilgi ve genel kültür soruları sorulmakta ve adayların büyük bir bölümü mülakatta elenmektedir. Şuan Türk Silahlı Kuvvetleri genel olarak sözleşmeli personel alımı yapmak için kolları sıvadı. Fethullahçı Terör Örgütü üyesi askerlerin yerini hızlı bir şekilde doldurmak için girişimde bulunan Silahlı Kuvvetleri başvurular için beklendiğinden fazla müracaat almaya devam ediyor.

5 Bin Er Alınacak

Alınacak olan Sözleşmeli Erler bazı koşul ve eğitimlere tabii tutulacak olup eğitim sürelerinin bitmesi ile görev yerlerinde çalışmaya başlayacak. Eğitim sürelerince maaş almaya başlayacak olan erlerin şuan için net maaşları belli olmamak ile beraber sözleşmelerinin bitmesi ile tazminat ücretleri de alabilecekler. Yaptıkları görev ve elde ettikleri başarılar ile ek maaş primi alabilecek olan sözleşmeli erlerin yılda 45 günlük izin hakları bulunmaktadır. Sözleşmelerinin bitmesi ile istedikleri takdirde görevlerinden ayrılabilme hakları olduğu gibi sözleşmesini yenileyerek Hava Kuvvetleri Komutanlığında çalışmaya devam edebilirler. Detaylar, başvuru ve aranan şartlar için aşağıda bulunan linki takip edebilirsiniz.

//ik.tekok.edu.tr/sozer/basvuru.aspx

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet keser
ahmet keser - 4 yıl Önce

Basvurular ne zaman linke tiklayamiyoruz

Hami
Hami - 4 yıl Önce

Başvurular ne zamam

sozen demir
sozen demir - 4 yıl Önce

bayanlarida alsinlar ya

Mustafa karagöl
Mustafa karagöl - 4 yıl Önce

Benimde alsınlar lütfen cok ihtiyacım var

Gökay
Gökay - 4 yıl Önce

Bende katılmak istiyorum nasıl başvuru nereye yapacaz

Hami
Hami - 4 yıl Önce

Başvuru ile ilgili yardımcı olabilcek biri yok mu

Fatih kaya
Fatih kaya - 4 yıl Önce

Selamunaleykum 1979 doğumlu ANKARA da ikamet etmekteyim lise mezunuyum 3 çocuk babasi keskin nisanci yakın koruma bonservis im var ağır vasıta tir şoförü en az 50 ton en fazla 100 tonluk makinalar taşımada ileri derecede deneyimliyim 14 yıldır bu işlerin içerisindeyim devletimin bünyesinde banada yer verirseniz sevinirim tank, zırhlı araclar; füze savunma araçları buna benzer tasiyabilirim ellerinizden öperim yardimci olun bana 05462345745

Emre
Emre - 4 yıl Önce

Üniversite tuttu ama Kıbrıs'da tuttuğu için gitmeyeceğim, Hava Kuvvetleri'ne başvuru yapabiliyor muyum?