Hak İş, Sözleşmeli Taşeron çözümünü Hakkında Açıklama Yaptı:'Kabul Etmiyoruz'

Taşeron kadrosu için Hak İş başkanı Mahmut Arslan, önemli açıklamalarda bulundu. Hak İş Başkanı Mahmut Arslan, taşeron konusunda ilk günkü gibi aynı yerde ve aynı düşüncede olduklarını ifade etti.

Hak İş, Sözleşmeli Taşeron çözümünü Hakkında Açıklama Yaptı:'Kabul Etmiyoruz'

Taşeron kadrosu için Hak İş başkanı Mahmut Arslan, önemli açıklamalarda bulundu. Hak İş Başkanı Mahmut Arslan, taşeron konusunda ilk günkü gibi aynı yerde ve aynı düşüncede olduklarını ifade etti.

Hizmet-İş Malatya şubesini 7 olağan genel kurul toplantısına atılan Hak İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, yapmış olduğu konuşmasında bulunan sendikaların sayısal olarak önemli bir çoğunluğu olduğunu dile getirdi.

Son günlerde konuşulan taşeron kadrosu için açıklamalarda bulunan Arslan,” bu konuda biz iyi niyetliyiz. Derdimiz belli, biz üzüm yemek istemiyoruz. Bizler bu taşeron konusunu en iyi bilenlerdeniz. Ülkemizin ekonomik karşılığını ve  yaşananları arayacağını mali durumunu biliyoruz”dedi.

Kafasında taşeron konusu hakkında arka arkaya açıklamalar yapan Arslan,” en büyük sorunlardan biri artık taşeron meselesidir. ilk günkü gibi biz taşeron konusunda aynı yerde duruyoruz. bizim hükümetimize ifadelerimiz açık ve net oldu. basın aracılığıyla bizlerin önüne getirilen özel sözleşmeli personel çözümünü asla kabul etmiyoruz ve etmeyeceğiz”ifadesini kullandı.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hsyn
Hsyn - 5 yıl Önce

Tavşan kaç tazi tut ya da anlaşmalı dõgüş

Irfan
Irfan - 5 yıl Önce

Vur birine birbirlerini adam cikmaz

Ghn
Ghn - 5 yıl Önce

Eylem yapacak mısın Eeey sendika yoksa sende TAŞERON kardeşlerimizden, taşeron bacılarımızdan nemalanmaya devaam mı edeceksin bunlaar insanları kandırıp ooyuna getirenlerden başkası değilldir bu da böyle biline..

Nihat coban
Nihat coban - 5 yıl Önce

Her daim sömürülen işçi bu kez yikilmayacak ve hak ettiği kadroyu alacak
Saygı değer hak-iş konfederasyon başkanı Mahmut Arslan'ın da dediği gibi sözleşmeli değil hakkımız olan asıl kadroyu istiyoruz hak-iş Konfederasyonuna yürekten teşekkür ediyorum herzaman bu konuda hassasiyet ile yaklasimlarindan dolayı.....

Taseron
Taseron - 5 yıl Önce

TASERONHASTnelerin.kuklası.değildir.

Memettansel
Memettansel - 5 yıl Önce

Sayın başkanım.ben.altındağ.belediyedi.çöp.işinde.çalışıyorum.işimiz zor.ama.bitürlü.sendikaya.üyeyiz.ama.Sendikaya.giremedik.bi.çözüm.istiyoz.saygıladımla

Taşeron Belediye
Taşeron Belediye - 5 yıl Önce

Yandaş şirketlere ve kendi ceplerine nasil para girecek. Bunu bilmeyen kimse yok. Şirketlerin yaptigi iş şu; Turkiyedeki bütün kurumlarda çalışan taşeron personelin sadece izin ve maaşını bilir başka iş yapmaz. Sadece bu işe karşılık kurumlar her personel başı en az 750 TL şirketlere para kazandırmakta. Yazıklar olsun böyle düzene... dikkat edin sadece en az 750 Tl diyorum

efe
efe - 5 yıl Önce

Beledeye kadro verin