Haberi Olmayanlara! Jandarma Özel Harekat (JÖH) Alımlarında Askerlik Terhis Şartı Kaldırıldı

Jandarma Genel Komutanlığı Jandarma Özel Harekat (JÖH) alımlarında askerlik terhis şartı kaldırıldı ve yaş şartı esnetildi. Haberi olmayan adaylarımız için tekrar gündeme getiriyoruz.

Haberi Olmayanlara! Jandarma Özel Harekat (JÖH) Alımlarında Askerlik Terhis Şartı Kaldırıldı

İçişleri Bakanlığı bünyesine bağlanan ve uzun süredir başarılı operasyonlarına devam etmekte olan Jandarma Genel Komutanlığı açık pozisyonları için rütbelere göre askeri personel alımı ilanlarını hazırlamakta ve resmi internet sitesinde yer almakta olan personel temin bölümünden kamuoyuna bildirisini duyurarak askeri personel alımlarını başlatmaktadır.

Jandarma Genel Komutanlığının en seçkin sınıflarından bir tanesi olan Jandarma Özel Harekat (JÖH) alımlarına yoğun ilgi duyulmaya devam ederken haberi olmayan adaylarımız için JÖH alımlarında askerlik terhis şartının kaldırıldığı ve yaş şartının esnetildiğini bir kez daha duyuruyoruz.

ASKERLİK TERHİS ŞARTI KALDIRILDI

Bundan önce Jandarma Genel Komutanlığı Jandarma Özel Harekat (JÖH) alımlarında askerliğini yapmış olmak ve 3 yıldan fazla sürenin geçmemiş olması gerektiği şartı aranmaktaydı. Ancak artık askerlik şartı aranmamaktadır. Yani askere gitmeden de adaylar JÖH alımına başvurabilir.

YAŞ ŞARTI ESNETİLDİ

Jandarma Genel Komutanlığı Jandarma Özel Harekat (JÖH) alımlarında adayın 25 yaşını bitirmemiş olması gerekirken şimdi bu yaş şartı 27'ye yükseltilmiştir.

ÖNEMLİ NOT

Çok sayıda aday halen JÖH alımlarında askerlik şartının arandığını ifade etmektedir. İlgili askerlik şartı aramayan komutanlık Jandarma Genel Komutanlığıdır. Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri, Sahil Güvenlik Komutanlığında halen aynı şartlar geçerlidir.

ASKERİ İLANLARI BURADAN TAKİP EDİNİZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 3 yıl Önce

Jandarma uzman erbas jöh timinemi giriyor

Zafer
Zafer - 3 yıl Önce

Jandarma Komando Uzman Erbaş jöh ve jöak birimlerinde istihtam edilmekte

Abdullah
Abdullah - 3 yıl Önce

Peki jandarma uzman erbas jöh mü oluyor bunu anlamadım

Abdullah
Abdullah - 3 yıl Önce

Peki jandarma uzman erbas jöh mü oluyor bunu anlamadım

Zeki
Zeki - 3 yıl Önce

Ilkokul mezunu uzman cavus olamiyomu yani

Hakan
Hakan - 3 yıl Önce

Alımlar ne zaman

Mahmut
Mahmut - 3 yıl Önce

Ewet jöh oluyor arkadaşlar jandarma uzman

Hatay
Hatay - 3 yıl Önce

Peki arkadaşlar 2018 uzman erbaş alımları ne zaman bilen varmı.