Güvenlik Köy Korucusu Alımları Ne Zaman Yapılacak? Köy Korucusu Alımları

2018 yılında güvenlik korucusu, köy korucusu alımları ne zaman yapılacak? Güvenlik köy korucusu alımlarına ilişkin detaylar nedir?

Güvenlik Köy Korucusu Alımları Ne Zaman Yapılacak? Köy Korucusu Alımları

Ülkemizde bilindiği üzere Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki şehirler için çok sayıda güvenlik korucusu, köy korucusu alımı gerçekleştirilmektedir. Köy korucuları hem bulundukları mahalleyi korumak ile yükümlü hemde operasyonlarda askeri personellere yardım etmek ile yükümlüdür. 

Genel olarak köy korucusu personelleri operasyonlara katılmakta ve askeri personellere yol, konum, lokasyon konusunda yardımcı olmaktadır. Peki 2018 yılında güvenlik korucusu, köy korucusu alımları ne zaman yapılacak? Köy korucusu alımları ne zaman yapılacak?

KÖY KORUCUSU ALIM İLANLARI

Güvenlik korucusu, köy korucusu alımları aralıklarla yapılıyor adayların ilanları görebilmek için illerinin Valilik sitelerini takip etmesi ve sitede yer alan duyurular bölümünü incelemesi gerekmektedir. Güvenlik korucusu, köy korucusu alımı ilanları hazırlanarak il Valilik siteleri tarafından duyurulmaktadır. Peki alımlara kimler başvuru yapabilir?

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Güvenlik korucusu alımı ilanları yayımlandığında ilanlara kimler başvuru yapabilir? Buna göre Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, seyahat engeli olmamak, sorumluluk sahibi olmak, fiziği uygun olmak, sağlığı elverişli olmak, akli dengesi yerinde olmak, madde ve alkol kullanıcısı olmamak, sicili uygun olmak gibi şartlar aranmaktadır. İlanlar yayımlandığında başvurularınızı yapmak için İşin Olsa sitemizi ve ilinizin Valilik sitesini takip etmeyi unutmayınız.

KÖY KORUCUSU MAAŞLARI NE KADAR?

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2018, 14:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Bayramoğlu
Ali Bayramoğlu - 5 yıl Önce

Alım olacak mı bu sene

Nihat
Nihat - 4 yıl Önce

Arkadaşlar alım için Nezman olacak haberi olmanın varmı

Mehmet
Mehmet - 4 yıl Önce

Kahramanmaraş Arslanbey çifligi mahallesinde oturmaktayim korucu alimi olmasini istiyorum devletime hizmet etmekten onur duyarim seçimden önce olursa iyi olacaĝini düşunuyorum.

ali
ali - 4 yıl Önce

kahramanmaraş

adam
adam - 5 yıl Önce

alımlar yapılmayacak gibi ilgilenen kimse yokkk

Morat
Morat - 5 yıl Önce

Bana askerlikte diş çürük raporo verdiler benim hiç bir sağlık sorunum yok gayet sağlıklıyım ben köy korucusu olmak istiyorum bizide görün artık ben köy korucusu olmak istiyorum yardımcı olun büyük

Morat  ekin
Morat ekin - 5 yıl Önce

Bana askerlikte diş çürük raporo verdiler benim hiç bir sağlık sorunum yok ben köy korucusu olmak istiyorum bizide görün artık

Morat  ekin
Morat ekin - 5 yıl Önce

Morat. Ékin. Bana askerlikte diş çürük raporo verdiler benim hiç bir sağlık sorunum yok ben köy korucusu olmak istiyorum bizide görün artık