Güvenlik Korucusu Alımı Açıklaması Geldi!

İçişleri Bakanlığı illerde jandarma Genel komutanlığı tarafından özellikle doğu ve güneydoğu Anadolu bölgelerinde görevlendirilmek üzere güvenlik korucu alımları yapılacak. Alım açıklaması İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından açıklandı.

Güvenlik Korucusu Alımı Açıklaması Geldi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu güvenlik korucusu alımları için öneml açıklamalar yaptı.

Bakan Soylu katıldığı bir programda, bekçi alımlarından polis alımlarına ve güvenlik korucusu alımlarına adayları bilgilendirerek, istihdamlara ilişkin gelişmeleri aktarmaya devam ediyor.

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere güvenlik korucularının bir kısmı uzman erbaş kadrolarına geçiş yaptı. 3 bin korucu kadrosundaki görevliler astsubay ve uzman erbaş kadrolarına geçiş yapmalarının ardından eksik bulunan kadrolar için alımlar yapılacak.

25 BİN KORUCU ALIMI;

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir çok ildeki güvenlik korucusu alımlarında 25 binden fazla alım olacağını ifade etti. Ayrıca çarşı ve mahalle bekçisi kadrolarında önümüzdeki haftalarda 8 bin kişilik ilan açıklanması bekleniyor. Diğer alımlardan polis alımları için 15 bin kişilik ilanların yine ilerleyen günlerde polis akademisi başkanlığı tarafından adaylara duyurulabilir.

BAŞVURU ŞARTLARI;

Korucu alımlarına başvurularda; adayların T.C. vatandaşı olmaları, askerliğini tamamlamış olmaları, kamu haklarından mahrum olmamaları, okur yazar olmaları, yaş seviyesinde 40 yaşından büyük olmamaları, herhangi bir siyasi parti üyesi olmamaları, görevini sürdürmeye engel herhangi bir sağlık sorununun bulunmaması, 3713 sayılı kanuna göre terör suçlarına karışmamış olmaları gerekmektedir.

DETAYLAR;

İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Çarşı ve Mahalle Bekçisi, Güvenlik Korucusu alımları ile polis alımlarından adayları bilgilendirmeye devam edeceğiz. Tüm bu konulardaki gelişmelerden anında haberdar olmak için işin olsa mobil uygulamasını indirebilir, sosyal medya siteleri üzerinden bizi takip edebilirisiniz.

Instagram Hesabı

Facebook Grubu 

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Malatya
Malatya - 4 yıl Önce

Güvenlik korucu alımlarının bir an önce olmasını saygılarımızla arz ederiz ,

Firat
Firat - 4 yıl Önce

Emekli olan korucu cocuklarina kadro hakki verilsin sayin bakanim

Nuri
Nuri - 4 yıl Önce

Emekli korucular ın çocuk ları na kadro verilsin

Ali aygormez
Ali aygormez - 4 yıl Önce

Kahraman maras ç.cerite bir cok konterjanlar istiyoruz sayin bakanim

Nurettin melhem
Nurettin melhem - 4 yıl Önce

Sayın bakanım emekli korucu çocuklarına da kadro açılsın

Ozkan
Ozkan - 4 yıl Önce

Korucu alımı secimden önce alınmalı bence

Dag
Dag - 4 yıl Önce

Sayin bakanim emekli korucu cocuklarina kadro hakki verilsin cok magduruz

Mehmet şahan
Mehmet şahan - 4 yıl Önce

Başvurular nereye yapılıyor acaba