Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Personel Sayısı Duyuruldu

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı (GTB) kendi bünyelerinde istihdam eden personel sayısı duyuruldu. Peki GTB bünyesinde toplam kaç personel istihdam ediyor.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Personel Sayısı Duyuruldu
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı her sene kendi bünyelerinde istidam etmek üzere personel alımı gerçekleştirmektedir. GTB bünyesinde toplam kaç personel istihdam ettiği merak edilmekteydi. Geçtiğimiz günlerde Gümrük ve Ticaret Bakanlığından açıklama yapıldı ve bünyelerinde toplam kaç personel istihdam ettiği öğrenildi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile toplam kaç personel istihdam ettiği öğrenildi. Buna göre Gümrük ve Ticaret Bakanlığında memur, personel ve işçi statülerinde olmak üzere toplam 16 bin 175 personel istihdam ettiği öğrenildi.

Cinsiyet Dağılımu

Yine Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuru da 16 bin 175 personelin kendi bünyelerinde istihdam ettiği öğrenildiği gibi erkek, kadın ve engelli personel sayılarıda duyuruldu.

Erkek Personel: 11 bin 516
Kadın Personel: 4 Bin 659
Engelli Personel: 244 Personel

Yukarıda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde istihdam eden personellerin dağılımı verilmiştir. 

Yukarıda ki personel sayılarından ziyade olarak yine Gümrük ve Ticaretin Bakanlığının 2017 yılı içerisinde 2 bin sözleşmeli statüsünde personel alımı yapması beklenmektedir. Alım ilanının parça parça olarak yıl içerisinde yayımlanması beklenmekte olup alım ilanlarının DPB aracılığı ile kamuoyuna duyurulması ile bizde sizlere bilgi vereceğiz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE