Gram Altın Fiyatlarında Şok Gelişme! Gram Altın Fiyatlarında Son Durum Nedir?

2019 yılına büyük bir çıkış ile başlayan gram altın Nisan ayının başıyla da bu çıkışını sürdürmüş ve belli aralıklar ile çıkışını devam ettirmişti. Nisan ayının son haftasına 230 TL ile giren gram altın Mayıs ayının ilk haftasıyla birlikte de aynı şekilde yükselişe devam ederek çıkışını sürdürdü. Bizlerde durmak bilmeyen bu çıkışı derleyerek haberimize yansıttık..

Gram Altın Fiyatlarında Şok Gelişme! Gram Altın Fiyatlarında Son Durum Nedir?

Dolar ve Euro kuru ile birlikte Altın fiyatlarında da dur durak bilmeyen çıkışlar devam ederek kuyumcuların yüzünü güldürmekte. Özellikle de altın piyasasının kalbi olan Kapalıçarşıda ki dükkanlarda hızlı yükseliş durmaksızın devam etmektedir. Kapalıçarşı'da 24 ayar olan külçe altının gramı bugün itiabiriyle 0,41 oranında artış yaşanırken Mayıs ayına 243 Tl ile giren külçe altının fiyatı 247 TL olarak günü kapadı.

Külçe altının gramında yaşanılan artış aynı şekinde gram altın fiyatlarını da vururken ortaya çıkan tablo da ise bu yılın en yüksek seviyesinin şuan itibariyle 253,2 TL olduğu anlaşıldı.

Altın Fiyatlarında ki Son Durum 

YSK tarafından açıklanan iptal kararından sonra kur fiyatlarıyla birlikte altın fiyatlarında da artış meydana gelmiştir. Dün açıklanan karar itibariyle bugün gerçekleşen tablo şu şekildedir;  " Gram Altın (253,2), Çeyrek Altın (418), Cumhuriyet Altını (1,705) TL olarak belirlenmiştir.

YORUM EKLE