Giresun'u Sel Vurdu

Yaz aylarının geride kaldığı son bir kaç günde sonbahar yağmurları artık kendini göstermeye başladı. Meteoroloji tarafından Yurdun dört bir tarafında beklenen sağanak yağmurları hayatı olumsuz etkilemeye başladı. İşte sağanak yağmura teslim olan illerden biri Giresun, Giresun'da yağan şiddetli yağmurlar hayatı olumsuz etkilemiş durumda.

Giresun'u Sel Vurdu

Yaz aylarının geride kaldığı son bir kaç günde sonbahar yağmurları artık kendini göstermeye başladı. Meteorokoji tarafından Yurdun dödr bir tarfında beklenen sağanak yağmurları hayatı olumsuz etkilemeye başladı. İşte sağanak yağmura teslim olan illerden biri Güresun, Giresun'da yağan şiddetli yağmurlar hayatı olumsuz etkilemiş durumda.

SOKAKLAR SELE TESLİM


Olumsuzluklara yol açan yağış nedeniyle rögarlar tıkandı. İlçede bazı iş yerleri ve evlere su baskınları yaşandı. İlçenin bazı mahallerinde ise toprak kaymaları meydana gelirken bazı mahallelerde de yollar ulaşıma kapandı.

TOPRAK KAYMALARI YAŞANDI

Görele Belediyesi’ne bağlı ekiplerin yoğun bir çalışma ile kapanan mahalle yollarını açtıklarını belirten Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, ”İlçemizde etkili olan son yılların en çok yağışı sonucu mahallerimizde su ve sel taşkınları ile heyelanlar yaşandı. Çok şükür can kaybı yok sadece maddi hasar var. An itibarı ile yolu kapalı mahalle kalmadı. Toplam 8 iş makinası, 2 vidanjör ve 2 itfaiye ve 70 kadar elemanımızla yürüttüğümüz titiz çalışma ile afetin yaralarını kısa sürede sardık. Yanlış yapılaşmanın zararlarını bir kez daha gördük. Yeni alt yapısını yaptığımız yerlerde bir sıkıntı olmaması bizleri sevindirdi. Gece geç saatlere kadar mesai harcayan emekçi kardeşlerime başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 23:11
YORUM EKLE