Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2017 Yılında Kaç Personel Alımı Yapacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 2017 yılında kaç personel alımı yapacağına ilişkin Bakan Faruk Çelik önemli bir açıklama yaptı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2017 Yılında Kaç Personel Alımı Yapacak
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı boş bulunan kadrolar için personel alımı yapmaya devam ediyor. Her sene binlerce personel alımı yapmakta olan bakanlık merkezi yerleştirme memur atamalarında da Devlet Personel Başkanlığına ilgili kadrolar için başvuru yapmakta ve bu kadroların ÖSYM'ye gönderilmesi ile başlayan merkezi yerleştirme tercihlerinde adayların tercihlerini kabul etmektedir. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 2017 yılına girmemiz ile kaç personel alımı yapacağına ilişkin her hangi bir detay bulunmamaktaydı. Bakan Faruk Çelik katılmış olduğu televizyon programında gelen personel alımı hakkında soruya cevap vererek bakanlığın 2017 yılında kaç personel alımı hedeflediğini duyurdu.

2 Bin 500 Personel İçin Israrcıyız

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik katıldığı televizyon programında yaptığı açıklamasında personel alımı hakkında Maliye Bakanlığı ile görüşmelerin devam ettiği ve 2 bin 500 kişilik personel alımı yapmayı hedeflediklerini belirterek alım yapılacak kadroların ziraat, gıda, su ürünleri mühendisi ve veteriner hekim olacağını duyurdu.

Yapılan bu açıklama ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde istihdam etmek isteyen adaylara sevindirici haber verilmiş oldu. Şu an için alımların ne zaman yapılacağı ve 2 bin 500 kişilik personel alımının kesin olarak yapılıp yapılmayacağı bilinmemektedir.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 23:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah Çağlar
Abdullah Çağlar - 5 yıl Önce

Gıda mühendisi alımı 3000 kişi olsun çok mağduruz asgari üçretle dahi iş bulamıyıruz

GÜLŞAH
GÜLŞAH - 5 yıl Önce

ÖNLİSANS TARIM MAKİNALARI BÖLÜMÜ MEZUNLARIDA BU AÇILACAK KADROYU BEKLİYOR.BİZLERİDE UNUTMAYIN

Ali kahraman
Ali kahraman - 5 yıl Önce

Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlığınında bir an önce istihdam seferberliğinde kayda değer bir sayıyla yer almasını bekliyoruz.

osman aslan
osman aslan - 5 yıl Önce

yıllardır bekliyoruz nezaman tekniker alınacak 19 yıl oldu mezun olalı hala boştayız çok yazık

Ahmet SERKAN
Ahmet SERKAN - 5 yıl Önce

Ne demek kardeşim asgari ücrete iş bulamıyorum.Netde bi dünyanın gıda mühendisi aranıyor.En az 2500 3000 maaşla işe başlarsın.Tabi bu biraz çalışmak için istekli olmak lazım.Oturduğun yerden yazmak kötülemek kolay geliyor tabi.Sizin istediğiniz devlete gireyim yattığım yerden alayım 4000 lira maaş.Gelin özel sektöre biraz iş öğrenin.Asgari ücretle iş bulamayan gıda mühendisi zaten mühendis değildir.Gel ben sana öğretirim yoğurt yapmayı.

Vet hekim tuğbaa
Vet hekim tuğbaa @Ahmet SERKAN - 5 yıl Önce

Gıda mühendisi değilm ama ne terbiyesiz hayattan kopuk bir yazı bu..Özel sektörde tabi ki iş öğrenmek için can atan çalışmak isteyen insanlar var ama 1.600 1.700 den yukarı vermiyorlar gıda mühendislerine nerde 2.500 maaş kafayı mı yediniz!

halil
halil - 5 yıl Önce

şu okulların ismini değiştirip durmayın sıkıldık artık değiştiriyorsunuz biz ne olduğumuzu şaşırdık. tekniker alacaksanız alın torpili bırakın artık hertarafınız torpil olmuş, yazık ya milletle resmen dalga çeçiyorsunuz.

AHMET
AHMET - 5 yıl Önce

TORPİL BAKANLIĞI PERSONEL ALIMINI BOŞTAN YERE BEKLEMEYİN ÇOKTAN LİSTELER HAZIRDIR . Kİ BOŞ OLAN KADROYU KİMSENİN RUHU DUYMADAN SEHİT GAZİ YAKINI AYAĞINA DARBEDE DİRENİŞE KATILAN KATILMAYAN HERKESİ ALDILAR İŞE KADROLARI DOLDURDULAR BAĞDAŞTIRAMADIM Bİ KONU SEHİT GAZİ HERZAMAN İÇİN EN DEGERLİMİZ DE İŞ KONUSUNDA YAKINLARI NE ALAKA ZEKASI DAHA Mİ YUKSEK ONLARIN BAĞDAŞTIRILAN KONUYA BAK

atanamayan ziraat mühendisi
atanamayan ziraat mühendisi @AHMET - 5 yıl Önce

valla oda hikaye kendi adamları yerleşti. 15 yıl oldu mezun olalı. ama 70 le bile açıkta kaldım. 50 alan yerleşti. işin garibi bakıyorum da en düşük ziraat mühendisi 70 le yerleşiyor. ama bildiğim 50 ler çoktan yerleşti. sonra yok darbede mücadele eden ler atanamayan meydana çıktı diye venden dahamı zeki dahamı mühendis.

ünal yılmaz
ünal yılmaz - 5 yıl Önce

soferlıgım var ıs arıyorum