Genç Girişimcileri Teşvik Edecek Hibe Yardımı Devletten

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından yapılan açıklamaya göre; genç girişimci kişiler katma değeri yüksek şekilde ürettikleri şeyler ile şirket kurmasını ve ticarileştirilmesini sağlayan BİGG Programı'nın 2018 yılı ikinci çağrısı yarın açılarak genç girişimcilere 200 bin Tl hibe desteği sağlanacağını açıkladı.

Genç Girişimcileri Teşvik Edecek Hibe Yardımı Devletten

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi 100 Günlük İcraat Programı'nın sıkı takipçisi olduğunu açıklayana Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, genç girişimcileri teşvik edecek destek paketinin de detaylarını açıkladı.

200 BİN TL HİBE DESTEĞİ BAKANLIKTAN

Bakanlık tarafından destek verilen BİGG Teknogirişim Programı ile genç ve yenilikçi girişim adaylarının hayallerini gerçeğe dönüştürülmesi yönünde yapılan çalışmaların teknoloji ve yeni yenilik odaklı iş fikirleri, nitelikli istihdam oluşturacağını açıklayan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, fikirin en temelinden pazara kadar olan her yenilikçi fikrin Bakanlık ve Devlet olarak desteklediklerini açıkladı. Bakanlık olarak bu sayede uluslararası rekabet gücü olan, teknoloji düzeyi daha yüksek olan ürün ve hizmet geliştirilebilen firmaların ekonomiye destek olacağını düşündüklerini belirtti. Ekonomiye sağlanan bu destek ile birlikte aynı zamanda sağlanan nitelikli ürünler ile dış bağımlılığın azaltılmasına katkı sağlandığı belirtilmektedir.

Program dahilinde bu zamana kadar bin girişimcinin yatırım desteği alarak şirketlerini kurdukları ve fikirlerinin hayata geçirildiği açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2018, 23:54

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet güneş
mehmet güneş - 2 yıl Önce

bunlar hepsi torpildir batsın adelet herkes adamina.torpil yapıyor

mehmet güneş
mehmet güneş - 2 yıl Önce

ben.nasil adelet guvenim. bizim.garibanlar çıkamaz hepsi zengin.adamlara.cikar.peki.bu.adelet mi soruyorum