Gelir İdaresi Başkanlığı 65 Memur Personel Alımı Sonuçları Açıklandı

Gelir İdaresi Başkanlığı 65 avukat personeli alımı sonuçları açıklandı. İlgili kadro için yapılan sınav sonucuna göre yerleşenler duyuruldu.

Gelir İdaresi Başkanlığı 65 Memur Personel Alımı Sonuçları Açıklandı
Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan ilan ile kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere avukat pozisyonuna 65 personel alımı yapılacağı geçtiğimiz aylarda duyurulmuş ve ilgili avukat kadrosu için personel alımı başvuruları kamuoyuna duyurulmuştu.

Gelir İdaresi Başkanlığı 65 avukat alımı başvurularının alınması ile 14 Ocak 2017 tarihinde avukat pozisyonu için yazılı sınav yapılmış ve yazılı sınavın ardından 28 Mart 2017 - 30 Mart 2017 tarihlerinde avukat personeli alımı için sözlü mülakatlar düzenlendi. Sözlü mülakatlarında tamamlanması ile Gelir İdaresi Başkanlığı 65 avukat alımı sonuçlarının açıklanması beklenmekteydi. Sonun da adaylara müjdeli haber verildi.

SONUÇLAR AÇIKLANDI

Gelir İdaresi Başkanlığı aracılığı ile yayımlanan ilan da avukat pozisyonu için personel alımı sonuçlarının açıklandığı duyuruldu. Buna göre yazılı sınavların değerlendirilmesi ile sınavdan 70 ve üzeri alanlar arasında yüksekten düşüğe göre sıralama yapıldı ve kadroya alınacak personel sayısının iki katı kadar yani 130 kişi sözlü mülakatlara çağrıldı.

Sözlü sınavların yapılması ile adayların konuşması, temsil kabiliyeti, bilgi düzeyi, davranışları vb. gibi pek çok düzeyine bakıldı. Sözlü sınavda da adaylara 100 üzerinden puan değerlendirilmesi yapıldı ve 70 ile üstü alan adayların başarılı sayılacağı belirtildi. Sözlü sınavda da başarılı bulunan toplam 65 avukat adayının Gelir İdaresi Başkanlığına atamaları yapıldı. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından sonuçlara ilişkin duyuruyu incelemek isteyen adayların aşağıda ki linki takip etmesi gerekiyor.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2017, 00:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER