FLAŞ: Bakan Soylu' dan Son Dakika Bekçi Alımı Müjdesi! İşte Detaylar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından flaş bir son dakika açıklaması gerçekleştirildi ve bekçi alımına yönelik müjdeler kamuoyuna aktarıldı. İşte o açıklamanın detayları...

FLAŞ: Bakan Soylu' dan Son Dakika Bekçi Alımı Müjdesi! İşte Detaylar

10 BİN BEKÇİ ALIMI HAKKINDA FLAŞ AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı televizyon programında flaş son dakika açıklamalarına yer verdi. Açıklamasında geçtiğimiz günlerde kadro ihdası yapılan 10 bin bekçi alımıyla alakalı sürece ve yeni bekçi alımlarına değindi. Açıklamasında bekçi alımıyla alakalı elde edilen kazanımlara, şehirlerdeki bekçi alımlarının yapılmasının ardından hırsızlık sayılarındaki düşüşlere dikkat çekildi. Ankara, İzmir ve İstanbul' da bekçilerden önceki hırsızlık sayıları ve bekçilerin görev almasının ardından hırsızlık sayılarıyla örneklendirmeler yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bekçilerin yarattığı güven ortamını vurguladı. Şehir ortamı yaşandığını ve bu güven temininin sağlanması gerektiğini aktararak, vatandaşlar için daha emniyetli bir şehir yaşantısının amaçlandığını vurguladı. Açıklamasında bekçi alımlarına da yer veren Süleyman Soylu kamuoyuna müjdeli haberi duyurdu.

10 BİN BEKÇİ ALIMI İÇİN İLAN YAYIMLANACAK

Bakan Soylu açıklamasında şehirlerdeki bekçi sayılarına ve buradan elde edilen güven ortamı kazanımına vurgularda bulundu. Geçtiğimiz günlerde kadro ihdası yapılan ve binlerce kişi tarafından merak edilen 10 bin bekçi alımına yönelik ise " 10 Bin Bekçi Alımı 'Gece bekçilerinden çok memnunuz, 2 bin 800 gece bekçisi var. 1200 gece bekçisi daha zannediyorum Ocak Şubat ayında eğitimleri bitecek, 10 bin 500 gece bekçisi daha alacağız, tüm vilayetlere bekçi alımı yapacağız. Ankara'da gece bekçisi var, 500 daha alacağız, İzmir'de 200 bekçi alımı yapacağız, Geçen sene 2017 yılında toplam özellikle İstanbul'daki günlük hırsızlık olayı toplam 79 du şu anda 56, Ankara'da 30'du şu an 10, İzmir'de 19'u şu an 8, bu hırsızlıkların yukarıdan aşağıya düştüğünü gösterir. Şehir hayatı yaşıyoruz bunu güvenli hale getiriyoruz. Bekçilerimiz gece düdüklerini çalmaya devam edecek vatandaşımız da rahat edecek. " ifadelerini kullandı. Bu açıklamaların ardından yakın tarihte 10 bin bekçi alımı için ilana çıkılacağı düşünülmektedir. 10 bin bekçi alımı hakkında tüm bilgilendirmeler, alım haberleri ve ilan detayları her zaman olduğu gibi yine isinolsa.com sitemiz üzerinden sizlere ulaştırılacaktır. Mobil uygulamalarımızı indirerek, anında haberdar olabilirsiniz.

Uygulamalar için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 10:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
FERHAT
FERHAT - 2 yıl Önce

YAS SARTI 33 YAPIN BEKLIYORUZ AMA BIZE HIC SANS VERDIGINIZ YOK BIZIM HALIMIZ NE OLCAK