FLAŞ! AK Parti Genel Başkan Yardımcısından Açıklama: "Partimize Ait 17 Bin Oy Başkalarına Yazılmış"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz tarafından yapılan açıklamada, AK Parti' nin 17 bin oyunun başkalarına yazıldığı ifadeleri kullanıldı. Gündemi karıştıracak açıklamanın detayları haberimizde...

FLAŞ! AK Parti Genel Başkan Yardımcısından Açıklama: "Partimize Ait 17 Bin Oy Başkalarına Yazılmış"

Ali İhsan Yavuz tarafından yapılan açıklamada, AK Parti' ye ait olan 17 bin oyun başkalarına yazıldığını ifade etti. Yapılan açıklamada " Geçersiz oylara baktığımızda çok yüksek İstanbul'da. Özellikle maddi hatalar, ki bunların bir kısmını İl Başkanımız öğleden önce sizlere aktardı. Bundan sonra da aktarımlar devam edecek. Göreceksiniz ki birtakım usulsüzlükler sözkonusu. Mesela 309 sandıkta bir karşılaştırma yaptık. Bu karşılaştırmayı sandık sonuç tutanaklarını müşahitlerimiz alıyor, ilçe seçim kurulu sistem üzerinden giriyor ve her partiye gönderiliyor. Bütün partilerin Yüksek Seçim Kurulu tarafından uç vermesiyle gördüğü, seçim sonucu çizgelgesi var. Bu çizgeleler sisteme yüklenince biz de görüyoruz, diğer partiler de görüyor. Sadece 309 sandıktaki karşılaştırmada, sandık sonuç tutanağıyla oy sayım döküm çizelgelerinin karşılaştırmasından bahsediyoruz. Sandık başkanı ve kurul tarafından imzalanıyor ve sandık sonuç tutanağına aktarılıyor. Tam oraya aktarılırken kaydırmalar yapılmış ve bunun sonucunda 17 bin 410 oy bizim partimize yazılması gerekirken, AK Parti'ye yazılması gerekirken başka partilere yazılmıştır. Bekleyin yeni çarpıcı açıklamalarımız devam edecek. Hak ne ise yerini bulsun anlayışındayız. İtiraz sürçelerinin işletilmesi bütün partilerin hakkı bizim de hakkımız. Sonucu hep birlikte görmüş olacağız. " ifadeleri kullanıldı.

Detaylar geliyor...

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Meh.et
Meh.et - 1 yıl Önce

Is ilani sayfasimi bura siyaset sayfasimi.dogru dusurt paylasimlar yapacaksan yap.ayni haberleri yazip duruyin zaten.