Facebook neden Açılmıyor? Facebook Neden Yavaş,Facebook'a Neden Girilmiyor?

Facebook Açılmıyor? Facebook Neden Yavaş, Facebook'a Neden Girilmiyor? Facebook çöktü mü? İstanbul'da yaşanan bombalı saldırı sonrasında Facebook neden yavaşladı?

Facebook neden Açılmıyor?  Facebook Neden Yavaş,Facebook'a Neden Girilmiyor?
 Facebook Açılmıyor? Facebook Neden Yavaş, Facebook'a Neden Girilmiyor? Facebook çöktü mü? İstanbul'da yaşanan bombalı saldırı sonrasında Facebook neden yavaşladı?Facebook Neden açılmıyor, Facebook neden yavaşladı. Facebook ne zaman açılacak. Facebook'a giremiyorum. Facebook'a neden girilmiyor? İstanbul Beyoğlu'nda yaşanan patlama sonucu Facebook çöktü. Patlama sonucu mu facebook yavaşladı. Facebook'la alakalı tüm haberler burada.

Facebook Neden açılmıyor, Facebook neden yavaşladı. Facebook ne zaman açılacak. Facebook'a giremiyorum. Facebook'a neden girilmiyor? İstanbul Beyoğlu'nda yaşanan patlama sonucu Facebook çöktü. Patlama sonucu mu facebook yavaşladı. Facebook'la alakalı tüm haberler burada. Facebook neden açılmıyor? Bombalı saldırı olaylarının yaşandığı bu günlerde facebook bu yüzden engellendi mi sorusunu getiriyor. Sosyal paylaşım sitesi Facebook çöktü. Kullanıcılar Facebook'a girdiklerinde hata uyarısı ile karşılaştılar. Sosyal paylaşım ağı Facebook, bugün çöktü. Facebook ve twitter erişim sorunundan dolayı internet kullanıcıları bu durumdan şikayetçi ve alternatif sosyal medya hesaplarına giriş yöntemleri arayışı içerisine girdiler. Facebook’a giriş yapma yöntemleri ve Facebook yavaşlık sorununa çözüm ile ilgili bilgileri haberimizden bulabilirsiniz.

Örneğin Facebook’a DNS ayarları yaparak giriş yapabilirsiniz.

DNS değiştirme ayarları için aşağıdaki uygulamalara bakabilirsiniz

DNS değiştirmek için şu adımları uygulayın:

Başlat – Denetim Masası – Ağ ve internet – Ağ ve Paylaşım Merkezi – Bağdaştırıcı ayarları değiştirin – Wifi kullanıyorsanız o ağı seçin ya da kablolu kullanıyorsanız Yerel Ağ Bağlantısına sağ tıklayıp özellikler diyin. Daha sonra açılan sayfadaİnternet protokolü 4seçin ve uygulan olan DNS ayarlarından birini giriniz. Biz sizlere Google DNS ayarlarını öneriyoruz. Daha sonra ise çıkarken ayarları doğrula dedikten sonra tarayıcıları yeniden başlatınız. Artık erişim yasağı olan sitelere girebilirsiniz.

Aşağıda güncel DNS ayarlarına ulaşabilirsiniz.

Google – DNS Ayarları:
8.8.8.8
8.8.4.4
Open DNS Ayarları:
208.67.222.222
208.67.220.220
NORTON – DNS Ayarları:
198.153.192.1
198.153.194.1
Uydunet – DNS Ayarları:
62.248.80.161
62.248.80.162
Dnsadvantage – DNS Ayarları:
156.154.70.1
156.154.71.1
ScrubIt – DNS Ayarları:
67.138.54.100
207.225.209.66
GTEI – DNS Ayarları:
4.2.2.1
4.2.2.2
4.2.2.3
4.2.2.4
4.2.2.5
4.2.2.6″

Facebook ve twitter gibi erişim sorunu olan sosyal medya sitelerine girebilmek için yukarıdaki DSN adresleri ile erişim sorununuz hala devam ediyor ise, VPN servisleri ile sorununuza çare arayabilirsiniz.

VPN servisleri arasında telefonlarda da kullanılabilen Hotspot Shield, Tunnel Bear, CyberGhost VPN’u tercih edebileceğiniz gibi masaüstü için de Chrome tarayıcılara eklenti olarak kurulabilen Zenmate’i kullanabilirsiniz.

Ancak ben Twitter’a girmek için VPN servislerine para ödemek istemiyorum diyorsanız TOR yazılımını bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Tanımlamak gerekirse Tor; kişi ve grupların kendi gizlilik ve güvenliklerini ön planda tutarak internette işlem ve gezinti yapabilmelerine olanak tanıyan ve sanal tüneller sayesinde bağlantıların maskelenmesi mantığıyla çalışan bir ağdır. Kurulum tamamlandığında bilgisayarınızla kolayca Twitter yasağını aşabilirsiniz; ancak bankacılık işlemleri vb. yüksek seviye güvenlik ihtiyacı olan özel durumlarda TOR’u kullanmamanız yerinde olur.

Siteye giren kullanıcılar “Üzgünüz, bazı şeyler yanlış gitti” uyarısıyla karşılaştı. ABD ve Avrupa’daki birçok ülkede karşılaşılan sorun ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Yaklaşık yarım saat süren sorun daha sonra giderildi ve siteye erişim sağlandı. Facebook'a yaklaşık yarım saat süreyle ulaşılamaması sosyal medya sitesi Twitter'da da konuşuldu. #facebookdown etiketi dünya listesinde 1. sıraya yükseldi. Dünyanın en önemli sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Facebook ve Twitter'a yaşanan saldırı sonrası girilmemeye başlandı. Tüm kullanıcıların ilk başlarda çok ağır girdiği Facebook ve Twitter'a daha sonrasında "Service Unavailable" yazısı ile karşılaştı. Bunun nedeni olarak yaşanan terör saldırısı tahmin edilsede henüz netlik kazanmış bir açıklama gelmedi. Diğer yandan yaşanan yavaşlama hakkında bunun nedeni olarak  sunuculardan kaynaklanan sorun olduğu belirtildi.

Facebook Açılmama Nedenleri

Sosyal paylaşım sitesi Facebook bazı kullanıcılara açılmıyor. Bunun nedenleri arasında DNS ayarları yer alıyor olabilir. Daha önce yasaklı sitelere girmek için kullanıcıların aktif ettiği DNS adresleri daha sonra hizmet vermeyi durdurduğunda normal sitelere girişlerde de sorunlar yaşanabiliyor. Eğer Facebook’a giremiyorsanız DNS ayarlarını kontrol edin ve bağlantınızın otomatik DNS almasını sağlayın. Bunu yapmanıza rağmen Facebook açılmıyorsa, kullandığınız internet tarayıcısının önbelleğini ve geçmişini silin. Google Chrome Tarayıcı önbelleğini silmek için CTRL+SHIFT+DEL tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

Facebook neden açılmıyor? Neden yavaş ve neden girilmiyor? 19 Mart 2016 Taksim İstiklal Caddesi'nde meydana gelen patlama sonrası Facebook yeniden ağırlaşması ile girilmemeye başlandı. İşte detaylar... Türkiye'de genellikle sosyal paylaşım sitelerine girilmeme sorunu bugün son dakika itibariyle yaşandı. İstanbul Taksim'deki patlama sonrası tüm Facebook kullanıcıları siteye girmemeye başlaması ardından bu durumun sebebini araştırmaya başladı. Son dakika gelen bilgi olarak dünya devi sosyal kullanım sitesi Facebook'a giriş ağırlaştı ve girilmemeye başlandı. Bunun nedeni olarak resmi bir bilgi gelmemesi itibariyle, tahmini neden olaran İstiklal caddesin'deki terör saldırısı olduğu iddia ediliyor. Bilgi geldiği taktirde haberimizde sizlerle paylaşacağız.. Facebook çöktü mü ve Facebook'a neden girilmiyor? Facebook aşırı şekilde yavaşladı ve bir çok kullanıcı Facebook'a giremiyor. Türkiye'de yaşanan Ankara'daki hain saldırı sonrası Facebook'a kullanıcılar erişimde güçlük yaşıyorlar. Facebook'a girişin bu nedenle olup olmadığı hakkında ise henüz net bir bilgi yok. Facebook'un ne zaman düzeleceği hakkında ise bir bilgi henüz yok.
Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2016, 12:15

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE