EYT'de Son Durum! Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'tan Açıklama

Emeklilikte yaşa takılanlar son durumu merak ediyor. EYT son durum hakkında Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş yeni bir açıklama yaptı. 6 haziran tarihli bir röportajda eyt konusunun mümkün olup olmadığı ifade edildi.

EYT'de Son Durum! Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'tan Açıklama

Emeklilikte yaşa takılanlar sorunların çözümü için oluşturdukları dernek aracılığı ile yetkili isimlerle görüşmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde İstanbul Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım EYT konusunu takip eden arkadaşlarla bir araya geldiğini, görüş alış verişinde bulunduğu aktardı. Sonuç olarak ne çalışanların hakkının göz ardı edileceğini nede ülkenin imkanlarını göz ardı edileceğini ve orta yolun bulunacağını ifade etmişti. Geçtiğimiz gün İnternet haber isimli internet sitesinde yer alan bir röportajda da EYT konusundaki sorulara Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş cevap verdi.

EYT’DE SON DURUM NEDİR?

İnternet Haber'den Hadi Özışık ile yapılan röportajda EYT son durum hakkında bazı değerlendirmelerde bulunan Numan Kurtulmuş, Hadi Özışık'ın EYT konusunda kendilerine çok sayıda mesaj geldiğini ifade etti. Kurtulmuş ise erken emeklilik imkanlarını taşıyacak bir sosyal güvenlik yapısının bulunmadığını ifade etti. EYT meselesinin yüz binlerce kişiyi ilgilendirdiğini, ekonomik konjektörde eyt’nin hayata geçirilmesinin çok zor olduğunu ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş, imkan olmadığı gibi, popülist yaklaşımla gönüller hoş olsun diye de bir adım atılamayacağını ifade etti.

Emeklilikte yaşa takılanlar sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneği EYT’lilerin yaşadıkları mağduriyetleri kamu oyu ile paylaşmaya devam ediyor. EYT son gelişmeleri, hükümet yetkililerinden yapılan yeni açıklamaları aktarmaya devam edeceğiz. Gelişmeleri anında haberdar olmak için işin olsa sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2019, 16:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
ibrahim öztürk
ibrahim öztürk - 2 yıl Önce

sayin kurtulmuş gonlumuz hoş olsundiye bu yasayi cikarmayin bu bizim hakimiz

Metin
Metin - 2 yıl Önce

35 milyon dolara yurt dışında cami yaptırmaya para var eyt denilince para yok yazık size inanıp oy verdiğim için özür dilerim tüm eyt lilerden

Fatih keskin
Fatih keskin - 2 yıl Önce

Eyt nin çıkarılmasını dört gözle bekliyoruz. Ama ne var ki bir İstanbulu olarak bunu seçim malzemesi yapılmasından yana değilim. Sonuna kadar cumhur ittifakı sonuna kadar BİNALİ Yıldırım. Vatan bayrak herşeyin üstünde. HDP lilerde kadro verilemez.

eyt
eyt @Fatih keskin - 2 yıl Önce

bu kafayla çok beklersin daha

istanbul lu EYT li
istanbul lu EYT li - 2 yıl Önce

Suriyelilere bayram ikramiyesine kadar veren bu devlet, Eyt lilere hakkını vermiyor. Daha ne diyeyim. Bizden de onlara oy yok. Bizi görmeyeni biz de görmeyiz. Popilist yaklaşımları yakın zamanda görürüz. Oy için nasıl olsa bunu çıkaracaklar. Elleri mahkum.

Eytli Işsiz Baba
Eytli Işsiz Baba - 2 yıl Önce

eyt bir hak arayıişıdır.eyt işsiz kalmış ve yaşları gereği iş bulamayan bir topluluktur.eyt İstanbul seçimlerine damgasını vuracaktır. İstanbulda 1 milyon eyt oyunu hükümet görmüyor ise diyecek bir şey yoktur.

EYT
EYT - 2 yıl Önce

46 yaşında emekli olmuş birileri başta Suriyeliler olmak üzere oraya buraya para saçarken EYT maliyetinden bahsediyor !
Sormak lazım AKP ve RTE ' nin EYT ' ye maliyeti ne kadar !!
Gereken yapılacak !!!

Eytli
Eytli - 2 yıl Önce

Önce şunu sormak istiyorum türkiyede 600 millet vekilleri ne iş yapıyorlar parmak kaldır indir 20000 tl maaş ekonomiyi sarsar diyorlar o zaman cumhurbaşakanı bakanlar millet vekilleri maaş larını hazineye bağış lasınlar şu süriyelileride gitsin artık veter günü gelipte emekli etmeyenler in Allah ha havale ediyorum saygılarımla

sato
sato - 1 yıl Önce

4 kademelı ve 4 yıla bolecekler ılk grup yuksek prımden gerıye dogru olanlar ımzalandı bıle mart ta cıkacak 1grup 350 bın kısı boyle oy ıcın 5 mılyonu baglayacaklar sure de ıslerıne yarayacak suresınde gelenler yası gelecek cunku derın devlet onu ve arkası