EYT Konusunda Partilerden Açıklama

Türkiye'nin en büyük sorunlarından biri olan emeklilikte yaşa takılma sorunları halen günümüzde devam etmektedir. 24 Haziran 2018 tarihinde olan genel seçimden önce partilerin vermiş olduğu vaatlerden biri olan bu konu hakkında yapılan çalışmalarda son gelişmeler neler ? Son gelişmeleri sizler için aktardık.

EYT Konusunda Partilerden Açıklama

Emekli olabilmeleri için yaşını bekleyen vatadanşlar için artık bu durum çok büyük sorun haline gelmeye başladı. Emeklilikte Yaşa Taklanlar (EYT) durumu için yeni bir sistem geliştirmeye çalışan hükümet yetkilileri bu durumu çözmek için araştırmalar dahilinde konu hazninde yeni fikirler üretmeye ve geliştirmeye devam etmektedir. Bu konu 24 Haziran seçimlerinden öncede bir çok partilinin vaatleri arasında halka sunulup hatta çözüm yollarıda halk konuşmalarında yer almıştı. Yaşa Takılanlar arasında son durm ise araştırılmaya ve çözümler üretilmeye hükümetce başlandı bilgiis verildi.

SORU ÖNERGESİ ve KANUN TEKLİFİ 

Seçimlerden önce söylenen vaatlerin arasında yer alan fakat daha sonrada herhangi bir şekilde gündeme gelmeyen EYT konusu hakkında diğer partilerden destek gelmeye başladı. Destek kapsamı içerisinde MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem sunmuş olduğu soru önergesiyle EYT sorununun bir an önce çözülmesini istedi.

MHP'den gelen soru önergesine karşılık olarak CHP partisinden de kanun teklifi gelerek, verilen vaatler doğrultusunda bu kanun teklifinin yürülüğe konulması gerektiğini söyledi.

MECLİS AÇILDIĞINDA İLK KONU EYT KONUSU OLACAK

EYT mağdurları tarafından merakla beklenen gelişmelerden biri de bu konunun bir an önce çözüme kavuşması. AKP dışında MHP, CHP ve BBP partillerin bu konuya destek olması yapılacak çalışmaların hızlanılacağı görüşünde. 1 Ekim 2018 tarihi itibariyle Meclis'İn tatilinin bitmesiyle birlikte ilk gündeme gelecek konunun EYT konusu olacağı ve bu konu hakkında yapıalcak çalışmaların hız kazanıp bir an önce çözüme kavuşturulacağı düşünülmektedir.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2018, 21:36
YORUM EKLE