EYT FLAŞ Karar! Arzu Erdem EYT İçin Soru Önergesi Fikrini Ortaya Attı

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) son zamanlarda büyük sıkıntılar çekerken Arzu Erdem bu sıkıntılara dahil bir ses olmak için yeni bir soru önergesini söyleyerek, EYT mağdurlarına kulak verdi. Peki EYT 2018 için son durum ne ?

EYT FLAŞ Karar! Arzu Erdem EYT İçin Soru Önergesi Fikrini Ortaya Attı

Önceki zamanlar içerisinde Temmuz ayında EYT için yasa teklifi hazırlayarak meclise sunan MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem bu seferde EYT mağdurlarının sesini duyurabilmek için yeni bir soru önergesini sundu. Arzu Erdem tarafından verilmiş olan soru önergesi direkt olarak konuyla ilgilenen Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’a yazılarak konuyla ilgilenilmesini istedi. Sayın Zehra Selçuk da bu soru önergesini yazılı bir şekilde yanıtlayarak geri gönderecek.

EYT Bekleyen Kişi Sayısı Ne Kadar ?

Arzu Erdem tarafından verilmiş olan kanun teklifi meclis üzerinde büyük bir yankı uyandırmıştı. Bu kanun teklifinden sonra Arzu Erdem bu sefer de EYT için soru önergesi verdi. Bu soru önergesin de dikkat çekecek 4 adet önemli, cevaplanması gereken soru yayınlandı

  1. Ülkemizde şuanda prim günü ve sigortalılık süresinin dolduğu halde emekli olmak için yaşını bekleyen kaç kişi kayıtlarda vardır ?

  2. Emeklilik dönemleri için yaşa takılanlar olarak bilinen emeklilik için gerekli hizmet süresi ve prim ödemelerini dolduklarına rağmen hala yaşını beklemeleriyle ilgili bir çalışmanız var mıdır?

  3. Emeklilik için yaşa takılanlara özgün bir düzenleme yapabilecek misiniz ?

  4. 2018 yılı içerisinde bu konu hakkında mağduriyet yaşayanlara yönelik sevindirici bir haber vermeyi düşünüyor musunuz ?

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2018, 12:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet ali
mehmet ali - 3 yıl Önce

ARZU hanıma çok teşekkürler ediyorum ..

Gürkan Bayat
Gürkan Bayat - 3 yıl Önce

Sayın vekil Emeklilikte yaşa takılanların sesi oldu. Teşekkürler

Aslan
Aslan - 3 yıl Önce

AKP belası söz sahibi olduğu sürece Eyt yasası çıkmazzzzzzzzz.

Selamet
Selamet - 3 yıl Önce

Eyt için mecliste oylama yapılsın evet ve hayır diyenler halk ile paylaşıldı. Biz de bilelim hayır diyenleri

ilhan
ilhan - 3 yıl Önce

Son ümidimiz insAllah ortak noktada uzlaşılır.Burdan gelecek bi olumsuz haberle herkes yaşını beklemeye devam edecek.Ama cok magduruz .Is ariyorsun yaş engeli ile karsilasiyorsun.Devlet bu meseleyi insAllah halleder

SEYİT
SEYİT - 3 yıl Önce

VAllahi, çok şaşırmak istiyorum bu EYT işine, inşAllah eyt lilerolarak çooook çoook şaşırır, aynı zamanda Seviniriz...Eyt olursa anlıycam ki, tr cumhuriyeti ilk defa benim için bişey yapmış olucak...KENDİ İÇİN DEĞİL...

Murat
Murat - 3 yıl Önce

Soru önergesi verilir veya başkanlık divanına sunulur. Soru önergesi fikri ortaya atılır mı? Bu kadar basiretsiz insanı haber müdürü bile yaparsınız siz. Zira devir koyunların devri.

Türkçe
Türkçe - 3 yıl Önce

Türkçe'yi Sri Lanka'da mı öğrendiniz arkadaş? "EYT İçin Soru Önergesi Fikrini Ortaya Attı" da nedir?