Eylem Planı ile Bazı Bölümlerin Atamaları Artacak! Kamuya Yeni Pozisyonlar Geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan İnsan Hakları Eylem Planına göre bazı bölümlerin atamalarında hızlanma olabilir. Peki bu bölümler nelerdir?

Eylem Planı ile Bazı Bölümlerin Atamaları Artacak! Kamuya Yeni Pozisyonlar Geliyor

Türkiye'nin uzun süredir beklediği ve dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan İnsan Hakları Eylem Planında pek çok maddeye yer verildi.  Konuşma metni toplam 37 sayfa olarak kamuoyuna duyurulurken kamuya atanmak isteyen adaylarn dikkatini çeken bazı noktalar oldu. Bu noktalardan bir tanesi KPSS'ye eklenecek yeni konu oldu. Bu konu hakkında bilgi almak için aşağıdaki linki takip edebilirsiniz. Diğer konular ise kamuya getirilecek yeni kadrolar ve muhtemel ataması artırılacak bölümler oldu. Haberimizde tüm detayları değerlendiriyoruz.

KPSS'ye Eklenen Yeni Konu İçin Buraya Giriniz

Hangi Bölümlerin Ataması Artacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan İnsan Hakları Eylam Planında adalet ve adliye ile ilgili önemli değişimler var. Buna göre Cumhurbaşkanı resmen "Adliyelerde “Halkla İlişkiler Büroları” kuruyor, ön bürolar ile danışma masalarını yaygınlaştırıyoruz." ifadesini kullandı. Lisans bölümlerin Halkla İlişkiler, Halkla İlişkilker ve Reklamcılık gibi ya da ön lisans bölümlerinin sekreterlik, danışma, halkla ilişkiler gibi bölümlerinde kamuya atamaların artacağı ön görülüyor. Ülkemizde her şehirde en az bir ve üzerinde adalet sarayları bulunmakta olup bölgelerde de artan sayıda adliyeler bulunuyor. Her adalet sarayına danışma memuru alınacağı varsayılırsa bu bölümlerde atamaların artması düşünülüyor.

Kamuya Yeni Gelen Pozisyonlar

Adalet ile ilgili yeni düzenlemeler yapılmaya devam etmekte olup ilk olarak hakim yardımcılığı, savcı yardımcılığı pozisyonlarının geleceği belirtildi. Yine özel soruşturma bürolarının yaygınlaştırılması, çocuk bürolarının kurulması, hastanelerde de ayrı birimlerin kurulacağı sinyalleri verildi. Buna göre psikolojik danışman atamalarının yapılması, soruşturma bürolarına güvenlik kuvvetlerinin görevlendirilmesi beklenmekte olup buradaki açığında atama ile kapatılması bekleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Seda
Seda - 8 ay Önce

Özellikle lisans Halkla İliskler bolumunun atamasi yok denecek duzeyde idi. Cokca mezunu olan bir bölüm için çok kiymetli bir haber.

Gizem
Gizem - 8 ay Önce

Psikolog ataması neden yok ?

Sosyolog
Sosyolog - 8 ay Önce

Sosyolog atamasından da bahsetti

SIRADAKİ HABER