Evlilik Programları Yayından Kaldırıldı! Ağır Cezalar Verilecek

RTÜK tarafından yapılan duyuru ile evlilik programlarının yayından kaldırıldığı belirtildi. Formatları değiştirmeyenler ağır ceza alacak.

Evlilik Programları Yayından Kaldırıldı! Ağır Cezalar Verilecek

RTÜK tarafından geçtiğimiz aylarda alınan karar ile arkadaş bulma için yapılan program ve reklamlar kaldırılmıştı ancak evlilik programlarının kaldırılmadığı belirtilmişti. Evlilik programlarına halkın kötü bakmasından sonra kanallar formatları değiştirmeye çalıştı ve pek çok evlilik programı yayından kaldırıldı.

Geçtiğimiz günlerde Esra Erol'un ekibi tarafından sosyal medya aracılığı ile evlilik programlarının devam edeceğini belirtmişti. Ancak bugün RTÜK tarafından yapılan açıklama ile evlilik programlarının yayından kaldırıldığı belirtildi. Tüm yayıncıların formatlarını değiştirmesi gerekecek peki detaylar nedir.

FORMATLAR DEĞİŞTİRİLECEK!

RTÜK cephesinden yapılan açıklama ile evlilik programlarının yayından kaldırıldığı ve yasaklandığı belirtilerek bu programların yayın hayatlarına devam edebilmeleri için çekim ve düzen formatlarına yenilik getirmeleri gerektiği belirtildi. Formatlarda her hangi bir değişiklik yapmayıp eski dönemlerde olduğu gibi program yapmaya devam edenlere ağır cezalar verilecek.

Peki evlilik programlarını devam ettirebilmek için formatlarda yapımcıların ne gibi değişiklikler yapmaları gerekiyor? Malesef bu konu hakkında henüz resmi bir açıklama olmadığı için bilinmiyor ancak televizyon kanalları ve evlilik program yapımcıları konu hakkında detaylı bilgileri almıştır. Eğer formatlar da büyük değişikliklerin yapılması gerekmiyorsa yapımcıların gerekli bölümlerde değişiklikler yaparak evlilik programlarına devam edebileceği tahmin edilmektedir. Ancak formatlar da nelerin değiştirilmesi isteniyor bilinmiyor.

TÜM HABERLERİ BURAYI GÖREBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE