Evlenen Çiftelere Devlet Tarafından Destek Verilecek

Banka hesaplarında düzenli bir şekilde birikim yaparak evlenen gençlere 7 bin 500 TL'ye kadar çıkan devlet desteği verilecek. Hem erkek hem de kadın tarafı bu destekten ayrı ayrı şekilde yararlanarak 15 bin TL'ye kadar destek alabilecek. Devlet tarafından evli çiftlere yönelik destek çalışmalarının detaylarını inceleyerek sizler için derledik.

Evlenen Çiftelere Devlet Tarafından Destek Verilecek

Banka hesaplarında kendi adlarına yapmış oldukları düzenli birikim yaparak evlenen çiftlere ayrı ayrı olmak üzere 7 bin 500 liraya kadar devlet katkısı gelmektedir. Devlet tarafından desteklenen bu durumun açıklanmasıyla birlikte 22 bine yakın vatandaş bankalarda çeyiz hesabı açarak toplamda 68 milyon lira biriktirdi. Bu haber ile birlikte birçok çift gelecek olan ekstra para ile birazda olsun rahatlarken ilk işleri bankaya gidip "çeyiz hesabı" açmak ile buldu.

165 MİLYON TL DESTEK VERİLECEK

Banka hesaplarında 3-5 yıl düzenli bir şekilde birikim yaparak 27 yaşından önce evlileğe sahip olan kişilere devlet katkısı sağlanmaktadır. Banka hesaplarında açmış olduğunuz çeyiz hesabınıza aylık en az 125, en fazla ise bin 254 lira para yatırabiliyorsunuz. Hesaba ilk açılışta isterseniz bir kereliğine 18 bin 822 TL'ye kadar para yatırabiliyor. Devlet tarafından verilen desteğin üst limiti %25 azami tutarı ise 7 bin 500 tl olarak belirlendi.5 yıl kalan kişiler bankalar tarafından 7 bin 500 lira katkı alabilecek. Devlet tarafından verilen bu katkıya çiftler ayrı ayrı katılarak yararlanabiliyor. Açılan hesapların ortalama 500 lira olduğunu düşündüğümüzde devlet 165 milyon lira çeyiz desteği sağlamış olacak.

YORUM EKLE